Lublin: Samochodowa wpadka 14-latka.

Data dodania: 28 maj 2012

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału ds. Przestępczości Nieletnich ustalili sprawcę kradzieży dwóch pojazdów, którym okazał się 14-letni mieszkaniec Lublina. Nieletni pod koniec minionego weekendu z parkingu przy ul. Rudlickiego skradł Audi A6 oraz Renault Megane. Pokrzywdzony mężczyzna, właściciel obu pojazdów oszacował wartość strat na 13 tys. zł. Policjanci odzyskali skradzione samochody. Sprawą 14-latka zajmie się Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału ds. Przestępczości Nieletnich ustalili sprawcę kradzieży dwóch pojazdów, którym okazał się 14-letni mieszkaniec Lublina.
Do zdarzenia doszło pod koniec minionego tygodnia. W nocy z 18/19 maja z parkingu przy ul. Rudlickiego w Lublinie skradzione zostały dwa pojazdy. Jak wynikało ze zgłoszenia oba samochody należały do jednego właściciela.
W jednym ze stojących na osiedlowym parkingu samochodów włamywacz zauważył niedomknięte drzwi. Kiedy dostał się ośrodka Audi A6 odnalazł kluczyki do pojazdu oraz drugi komplet kluczy do samochodu m-ki Renault Megane. Złodziej szybko namierzył drugi pojazd, który zaparkowany był w pobliżu audi. Oba pojazdy zostały skradzione. Właściciel oszacował straty na kwotę 13 tys. zł.
22 maja samochody zostały odnalezione przez policjantów na jednej z ulic miasta. Dwa dni później zatrzymany został sprawca. Zabezpieczone przez policję audi było uszkodzone. Jak ustalili funkcjonariusze 14-latek podczas jednej z przejażdżek stracił panowanie nad samochodem. Nieletni zjechał do rowu uszkadzając tył audi .
14-letni mieszkaniec Lublina w przeszłości notowany był już jako nieletni sprawca czynów karalnych. Jego sprawa zajmie się tera Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

R.L.R.

designed by know-line.pl