Lublin: Śmiertelny wypadek w Bełżycach.

Data dodania: 18 luty 2015

[center]Policjanci z KMP w Lublinie wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj w miejscowości Bełżyce. Kierujący samochodem osobowym marki Sab potrącił dwoje pieszych, mężczyznę i kobietę. Mężczyzna zginą na miejscu, kobietę z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala.

Wczoraj jadąc od miejscowości Bełżyce w kierunku miejscowości Borzechów 25-letni mieszkaniec Lublina, potrącił samochodem marki Sab dwoje pieszych. Kobieta 53 lata z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Była nietrzeźwa. Idący z nią mężczyzna zgina na miejscu. Piesi poruszali się poza terenem zabudowanym, bez elementów odblaskowych na odzieży. Policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do zdarzenia drogowego.

Policjanci apelują o szczególną rozwagę na drodze, zarówno do kierujących pojazdami jak i pieszych. Zimowa aura sprzyja niebezpiecznym sytuacjom na drogach. Wcześnie zapadający zmierzch skutkuje tym, że o wiele mniej możemy dostrzec. Kolory stają się słabiej zauważalne, a ubrani na szaro i czarno piesi nie wyróżniają się na tle jezdni. Tak ubrany pieszy nieświadomie ryzykuje swoim życiem lub zdrowiem. Dlatego też tak ważne jest, szczególnie w tym okresie korzystanie z elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym. Pamiętajmy, że stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie – zawieszki, opaski, kamizelki, torby na zakupy z elementami odblaskowymi – zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.

A.G.[/center]

designed by know-line.pl