Lublin: Sprawcy rozboju zatrzymani w pościgu.

Data dodania: 08 sierpień 2012

Policyjni wywiadowcy zatrzymali w pościgu dwóch 30-letnich sprawców rozboju. Mężczyźni idąc ul. Wolską napadli na siedzącego przy przystanku 42-latka, zabierając mu reklamówkę z art. spożywczymi. Kilka minut później napadli na 22-latka, który szedł z koleżanką. Sprawcy po pobiciu mężczyzny zbiegli w kierunku ul. Fabrycznej. Sprawę prowadzą policjanci z VIII komisariatu Policji.Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godziny 20.00 przy ul. Wolskiej. Do siedzącego na przystanku 42-latka podeszło trzech mężczyzn. Jeden z nich zapytał czy ma papierosy. Gdy ten zaprzeczył, mężczyźni zażądali od niego pieniędzy. Sprawcy rzucili się na 42-latka i zaczęli przeszukiwać jego kieszenie. Napadnięty zdołał się wyswobodzić i uciekł na ulicę pozostawiając reklamówkę z art. spożywczymi. Sprawcy zabrali ją i odeszli.
Do pokrzywdzonego podszedł ochroniarz jednej z firm. Kiedy ze sobą rozmawiali zauważyli biegnącą kobietę, która wzywała pomocy. Okazało się, że przed chwilą napadli na nią i jej kolegę trzej młodzi mężczyźni. Kobieta zdołała uciec, ale mężczyzna był bity i kopany przez sprawców. Obaj mężczyźni domyślili się, że są to, ci sami sprawcy i pobiegli na pomoc. Jeden z mężczyzn zadzwonił w tym czasie na policję. Okazało się, że sprawcy zabrali pobitemu torbę z zawartością telefonu, kosmetyków i ubrań i uciekli. Mężczyźni wskazali policjantom kierunek ucieczki napastników.
Wysłani na miejsce wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie w pościgu zatrzymali dwóch z nich przy ul. Fabrycznej. Okazali się nimi dwaj 30-letni mieszkańcy Lublina.

Sprawę prowadzą policjanci z VIII komisariatu Policji. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty i zostali doprowadzeni do prokuratury. Mundurowi ustalają kim był trzeci z napastników. Za przestępstwo rozboju grozi do 12 lat pobawienia wolności.

AF.

designed by know-line.pl