Lublin: Straszyli pistoletem, wpadli nad zalewem

Data dodania: 29 lipiec 2011

Policjanci zatrzymali 8-osobową grupę, która dzisiaj przy ul. Diamentowej zwracała na siebie uwagę za pomocą atrapy pistoletu. Funkcjonariusze podjęli działania w związku z pojawieniem się informacji o tym zdarzeniu w mediach. Nieletni wpadli nad Zalewem Zemborzyckim. Zostali już przewiezieni na VII komisariat. U jednego z nich policjanci ujawnili plastikową atrapę pistoletu. Zgromadzone materiały w tej sprawie zostaną przekazane do Sądu dla Nieletnich.

Policjanci o tej sprawie dowiedzieli się z zamieszczonych na łamach mediów informacji. O przebiegu zdarzenia oraz rysopisach grupy młodych osób, zostały powiadomione wszystkie policyjne patrole. Funkcjonariusze nie potrzebowali dużo czasu na ustalenie miejsca w którym się znajdują. Przed godz. 16.00, 8-osobowa grupa została zatrzymana nad Zalewem Zemborzyckim i przewieziona do VII komisariatu. Okazali się nimi nieletni mieszkańcy Lublina. Przy jednym z nich funkcjonariusze ujawnili w plecaku plastikową atrapę pistoletu.

Jak ustalili mundurowi, nieletni posiadali przy sobie tablicę z numerem z jednego z miejskich autobusów. Oczekując na przystanku przy ul. Medalionów na kolejny autobus, co chwilę ktoś z grupy wychodził na jezdnię z przedmiotem przypominającym broń palną. Najprawdopodobniej mierzyli z niej do przejeżdżających samochodów. Takie zachowanie mogło spowodować zagrożenie w ruchu drogowym, ponieważ kierujący widząc, że ktoś do niego mierzy, mógłby stracić panowanie nad pojazdem. Po przyjeździe autobusu jeden z nieletnich odrzucił tablicę na ziemię, a następnie wszyscy wsiedli do pojazdu.

Policjanci ustalają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia. Wszelkie materiały w tej sprawie zostaną przekazane do Sądu dla Nieletnich.
A.A.

designed by know-line.pl