Lublin Super Session – extremalne zawody rowerowe

Data dodania: 10 czerwiec 2011

Macie juz plany na 2go lipca 2011r? Zaczynają się wakacje, a slopestylowy event LublinSuperSession w Bikeparku Lublin wydaje sie dobrym pomysłem na ich rozpoczęcie. Do dyspozycji riderów, podobnie jak w zeszłym roku oddajemy dwie linie slopestyle, ze sporą ilością zarówno drewnianych jak i ziemnych przeszkód. Dropy, kołyski, spine, dirty, stepupy, to wszystko czeka na konfrontacje z zawodnikami.
Dodatkowo best trick na dircie i Puchar Polski BMX Racing. Do dyspozycji bedzie rownież AIR BAG – poducha stworzona po to by bezpiecznie uczyc sie nowych trickow.
Na widzów czekaja mega triki, mini targi rowerowe, paintball, pokazy pojazdow rc, a w przerwach miedzy eventami "crazy compos" w których rozdamy troche fantów od sponsorów.
Komentuje tradycyjnie Rudy.

Dodatkowo w ramach promocji zawodów, w piatek (01.07.2011) wieczorem przed zawodami w samym centrum Lublina, na Placu Litewskim, pojawi sie dirt, oraz zaproszony przez nas rider, który zademonstruje mieszkańcom jak wygląda dirt/slope. Chętni będą mogli dołączyć i również polatać w centrum miasta przy sztucznym swietle.

Bikepark:
Mimo iż zima i wiosenne roztopy nieco niekorzystnie wplynęły na stan bikeparku, to nasi dzielni shaperzy z pomocą cięzkiego sprzętu ogarnęli już bmx, dirt i slope. Te 2 ostatnie przechodza jeszcze tylko kosmetyczne poprawki. Rok temu były zastrzeżenia do pierwszego dropa – po modyfikacji na pewno zapewni lepsza zabawe. Będzie tez teraz nieco wiecej prędkości na spine. Bikepark otwarty jest codziennie, z wyłączeniem deszczowych dni. Szczegóły, zmiany, godziny otwarcia:
http://bikepark.lkkg.pl/

Harmonogram zawodow Lublin Super Session:

10:15, otwarcie imprezy
10:30-12:00, trening BMX
11:00-13:00, trening Slopestyle
12:00-12:30, czasówka BMX
12:30-13:30, eliminacje BMX
13:30-14:15, eliminacje Slopestyle
14:15-15:00, finał BMX
15:00-16:00, finał Slopestyle
16:00-17:00, dirt best trick
17:00, dekoracje

Nagrody:
Pula nagrod w slopestyle nie mniejsza niz 1000E, dodatkowo telefony i inne gadzety.

Dla przypomnienia zdjecia i video z zeszlorocznej edycji:
http://adiextreme.pinkbike.com/album/Lublin-Off-The-Track-FMB-contest-2010/
http://dart-bikes.pinkbike.com/album/Lublin-Off-The-Track-FMB-contest/

Mapka:
http://tnij.org/bikeparklublin

Facebook: LublinSuperSession
http://www.facebook.com/pages/LublinSuperSession-2011/146482528756175

WWW:
http://bikepark.lkkg.pl/lublinsupersession

Bikepark jest zbudowany przy ul. Janowskiej na terenach rekreacyjnych, przy samym Zalewie Zemborzyckim w Lublinie. jest to południowa część miasta. Nie sposób przegapić lokalizacji jadąc ulicą Janowską – w oczy rzucą się duże banery bikeparku. Obiekt czynny jest codziennie do godz. 21, niemniej jesli jest bardzo mokro część lub całość może być tymczasowo wyłączona z użytkowania. Aktualne informacje znajdziecie po adresem: http://bikepark.lkkg.pl/

Dojazd od dworca pkp (ok. 4,5km):
Po wyjściu z budynku dworca kierujcie się w lewo w ul. Krochmalną. Pierwsze rondo lekko w prawo, na drugim rondzie trzeci wyjazd w ulice Nadbystrzycka. Tuż przed drugim rondem możecie wjechać w scieżkę rowerową kierując sie w lewo – na południe (pod prąd rzeki). Stad ok 3km ścieżką rowerową do ul. Rąblowskiej, gdzie zobaczycie kierunkowskaz do bikeparku. Jeśli preferujecie jazde ulicami: po wjeździe w ulicą Nadbystrzycka skręcamy w pierwszą w lewo, mijamy wiadukt kolejowy (za nim można znowu trafić na wspomnianą wcześniej scieżkę rowerową), ulica prowadzi w prawo lekko pod górke. Po 3km zobaczymy banery bikeparku.

Proponowane noclegi:
Niedrogie, sprawdzone przez zawodników rok temu noclegi 300m od bikeparku:
http://pensjonatlublin.nocuj.com.pl/
Domki nad Zalewem Zemborzyckim – 700m od bikeparku: http://www.zalewzemborzycki.hpark.pl/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=7&Itemid=34

Pole namiotowe Dąbrowa:
http://mapa.targeo.pl/adres/Pole%20namiotowe/Camping%20D%C4%85browa%20ul%20Nad%20Zalewem%2012%20Lublin~5242442

Wzorem zeszłego roku powinna być też możliwość rozstawienia namiotu bezpośrednio na terenie Bikeparku.

designed by know-line.pl