Lublin: Trzymał marihuanę pod biurkiem

Data dodania: 18 październik 2011

Ponad 800 gram marihuany zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej w Lublinie. Z takiej ilości suszu konopi można było przygotować ponad 3,2 tys. gotowych porcji dilerskich. 24-letni właściciel narkotyku posiadał także wagę do odmierzania działek oraz kilka sztuk amunicji. Dzisiaj trafi przed oblicze prokuratora, który zadecyduje o jego dalszym losie.

Na 24-letniego posiadacza nielegalnych substancji trafili policjanci Komendy Miejskiej w Lublinie zajmujący się na co dzień walką z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Lublina może posiadać znaczne ilości marihuany. Informacje te potwierdziły się kiedy wczoraj przyszli do jego mieszkania. Zaskoczony wizytą policjantów mężczyzna, nawet nie próbował ukrywać narkotyków. Mundurowi ujawnili je w reklamówkach pod biurkiem 24-latka. Po zważeniu okazało się, że mężczyzna posiadał ponad 800 gram suszu marihuany.

Oprócz nielegalnej substancji, stróże prawa zabezpieczyli także wagę do odmierzania porcji oraz kilkadziesiąt foliowych woreczków. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci natrafili na jeszcze inne ciekawe znalezisko. Okazało się, że 24-latek posiadał trzy sztuki amunicji różnego kalibru. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić skąd i w jakim celu je posiadał.

#2c

24-letni Ryszard G. trafił do policyjnego aresztu. Jak wynika z policyjnych danych, był już wcześniej notowany za posiadanie narkotyków. Dzisiaj zostanie doprowadzony przed oblicze prokuratora, który zadecyduje o jego dalszym losie. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara 8 lat pozbawienia wolności. Taką samą karę kodeks karny przewiduje za nielegalne posiadanie amunicji.

designed by know-line.pl