Lublin: Ukradł drogi telefon, by dać swojej dziewczynie na walentynki

Data dodania: 15 luty 2016

[b]Na nietypowy pomysł zdobycia walentynkowego prezentu dla swojej dziewczyny wpadł 17-letni mieszkaniec Krasnegostawu. Nastolatek na portalu internetowym znalazł ogłoszenie o sprzedaży wartego 3,5 tys. zł. telefonu komórkowego. Młody klient w trakcie sprawdzania jego działania pod jednym ze sklepów, nagle uciekł z łupem w ręku, a właściciel telefonu w trakcie pogoni za złodziejem przewrócił się na ziemię doznając obrażeń nogi. Sprawca kradzieży nie czuł się długo bezkarny, bo już w Walentynki został zatrzymany. Nie zdążył ofiarować telefonu dziewczynie, bo musiał zwrócić go policjantom.[/b]

Do kradzieży doszło w miniony czwartek. 17-latek na jednym z portali ogłoszeniowych w Internecie znalazł ofertę sprzedaży telefonu komórkowego. Warty 3,5 tys. zł. sprzęt wystawił mieszkaniec Lublina. Młodzieniec skontaktował się telefonicznie z ogłoszeniodawcą umawiając się na spotkanie. Nie było dla niego problemem, by przyjechać do Lublina i obejrzeć telefon. Do spotkania doszło pod jednym ze sklepów przy ul. Zana.

Nastolatek przez dłuższy czas oglądał aparat i sprawdzał jego działanie. Mało tego, poprosił jeszcze właściciela o okazanie dowodu kupna, by się upewnić czy telefon nie jest kradziony.

Kiedy już 17-latek zdecydował się na zakup, oznajmił mężczyźnie, że nie ma przy sobie tak dużej sumy pieniędzy. Dodał jednak, że gotówkę za chwilę przywiezie jego mama. W tym wspólnym oczekiwaniu na pieniądze, nastolatek wykorzystał moment i z trzymanym w ręku telefonem ruszył do ucieczki. Właściciel widząc to, rzucił się w pogoń za złodziejem. Gonił go tak niefortunnie, że przewrócił się na ziemię doznając obrażenia nogi.

Jeśli sprawca kradzieży myślał, że uniknie kary, to się pomylił. Skradzionego iphone’a miał dać swojej dziewczynie jako prezent na Walentynki. Nie zdążył. Właśnie tego dnia policjanci zapukali do miejsca jego zamieszkania. Mieszkaniec Krasnegostawu przyznał się do winy i zmuszony był oddać stróżom prawa telefon.

Młodzieniec usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

designed by net-line.pl