Lublin: Ukradł towar podczas rozładunku. Rozpoznany i zatrzymany przez policjantów z "jedynki".

Data dodania: 26 styczeń 2015

[center]Za kradzież z jednego z lubelskich dyskontów odpowie 29-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna wykorzystując nieobecność pracowników rozładowujących towar z tira, zabrał warte ok. 600 zł. artykuły. Po usłyszeniu zarzutu przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło w miniony poniedziałek pod jednym z dyskontów spożywczych w centrum miasta. Ze zgłoszenia przyjętego przez I komisariat wynikało, że około godz. 20.30 pracownicy rozładowywali z tira przywieziony towar. Podczas tego rozładunku chwilową ich nieobecność i nieuwagę wykorzystało dwóch mężczyzn. Sprawcy z pozostawionych na ziemi palet zabrali skrzynki z alkoholem, dezodoranty, kilka butelek whisky oraz słodycze. Wartość skradzionego mienia oszacowana została na kwotę ponad 600 złotych.

Kryminalni z „jedynki”, którzy zajęli się tą sprawą przejrzeli zapis sklepowego monitoringu. Jak się okazało, kamera zarejestrowała sprawców. Pomimo, iż mieli na głowie kaptury, policjanci rozpoznali jednego z nich. 29-latek został zatrzymany wczorajszego popołudnia. Mężczyzna przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Jej wymiar to 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, 800 zł. grzywny oraz obowiązek naprawienia szkody. Funkcjonariusze ustalają drugiego ze sprawców.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

A.K.[/center]

designed by know-line.pl