Lublin: Usłyszał zarzut uśmiercenia psa.

Data dodania: 06 październik 2011

51-letni mieszkaniec Lublina usłyszał zarzut uśmiercenia psa. Policjanci z V Komisariatu zatrzymali mężczyznę wczoraj przy Al. Spółdzielczości Pracy, chwilę po zdarzeniu. Miał przy sobie siekierę i szpadel. Mieszkaniec Lublina nie przyznał się do winy. Za naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt może mu grozić kara do roku pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Policjanci z V Komisariatu Policji otrzymali informację od mieszkanki miasta. Ze zgłoszenia kobiety wynikało, że przejeżdżając ulicą zauważyła mężczyznę, który prowadził psa na smyczy. Człowiek ciągnął zwierzę w zarośla, miał ze sobą siekierę i szpadel. Dzielnicowi z V komisariatu zaraz po otrzymanym sygnale wraz ze zgłaszająca udali się na Al. Spółdzielczości Pracy. Kilka minut późnie zauważyli wychodzącego z krzaków mężczyznę, który trzymał siekierę i łopatę, z kieszeni wystawała mu smycz i obroża. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Policjanci odnaleźli zakopane, martwe zwierzę. Wkrótce zostanie przeprowadzona sekcja, która wykaże, co było bezpośrednią przyczyną śmierci.
51-letek usłyszał zarzut z ustawy o ochronie zwierząt. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Jak tłumaczył policjantom rok temu wziął psa ze schroniska. Wczoraj zwierzę wróciło do domu z obrażeniami, mężczyzna sądził, że zostało potrącone przez samochód. Twierdził, że pies był w bardzo złym stanie dlatego poszedł z nim w ustronne miejsce, kiedy zdechł zakopał go w zaroślach.
Za złamanie przepisów ustawy o ochronie zwierząt 51-latkowi grozić może kara do 1 roku pozbawienia wolności.

[b]Policjanci apelują i przypominają – znęcanie się nad zwierzętami to przestępstwo! Jeśli ktoś posiada informacje o znęcaniu się nad zwierzętami powinien skontaktować się z Policją. Można to zrobić również przez Internet. Policja wzorem innych instytucji wyrażając szczególną troskę o zwierzęta oraz pragnąc zapewnić im lepszą ochronę jako istotom czującym, włączyła się w działania ukierunkowane na zwalczanie nieludzkiego ich traktowania. Z myślą o ochronie zwierząt i środowiska naturalnego na stronach internetowych jednostek policji powstała specjalna tzw. "Zielona strefa". Wysyłając informację na adres mailowy podany w "Zielonej strefie" bądź kontaktując sie bezpośrednio z dyżurnym jednostki policji można odmienić los źle traktowanych zwierząt.
Nie bądź obojętny – zareaguj![/b]

designed by know-line.pl