Lublin w barwach biało-czerwonych z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Data dodania: 08 listopad 2023
Lublin w barwach biało-czerwonych z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W sobotę (11 listopada) z okazji Narodowego Święta Niepodległości elementy przestrzeni miasta zmienią kolor na barwy Rzeczypospolitej Polskiej. Około godziny 16.00 okolicznościowa iluminacja pojawi się na kładce w Parku Ludowym oraz na Placu Litewskim – podświetlone zostaną donice kasztanowców oraz topola – tzw. Baobab. Dodatkowo lubelski Ratusz udekorują biało-czerwone flagi, rozwieszone po obu stronach wejścia głównego do budynku.

Tradycyjnie, tego dnia odbędzie się także uroczysta sesja Rady Miasta Lublin. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 9.00 w Trybunale Koronnym.

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada około godz. 11.15-11.45 odbędzie się przemarsz uczestników uroczystości z Archikatedry Lubelskiej na Plac Litewski. Przejście nastąpi ulicami: Królewska – Plac Łokietka – Krakowskie Przedmieście (deptak) – Plac Litewski. Ruch drogowy na trasie przemarszu zostanie całkowicie wstrzymany na czas niezbędny do przejścia orkiestry wojskowej, pocztów sztandarowych, pododdziałów służb mundurowych oraz zaproszonych gości.

Przypominamy również, że 10 listopada o godz. 18.00 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5), odbędzie się Narodowy Koncert Listopadowy przygotowany z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku, z uwagi na obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023, do udziału w koncercie zostali zaproszeni m.in. artyści młodego pokolenia z Polski i zagranicy

designed by net-line.pl