Lublin: Wandal nie uniknie kary

Data dodania: 25 listopad 2015

[b]Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszał na VII komisariacie 33-letni mężczyzna. Mieszkaniec Lublina we wrześniu zarysował karoserię trzech samochodów zaparkowanych na ul. Magierskiego. Właściciele oszacowali straty na około 3 tys. zł. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.[/b]

Kryminalni z VII komisariatu zatrzymali 33-letniego lublinianina wczorajszego dnia. Mieli podejrzenia, że to właśnie on jest sprawcą wrześniowych uszkodzeń trzech samochodów, zaparkowanych przy ul. Magierskiego. Z przyjętych wówczas zgłoszeń wynikało, że wandal zarysował jakimś ostrym narzędziem dwa pojazdy marki hyundai oraz vw passata. Straty zostały wycenione przez pokrzywdzonych właścicieli na kwotę około 3 tys. złotych.

Na komisariacie podczas przesłuchania 33-latek przyznał się do winy. Wątpliwości co do jego sprawstwa nie miał też świadek zdarzenia, który rozpoznał wandala bez problemu.

Po usłyszeniu zarzutu uszkodzenia mienia mężczyzna został zwolniony. Nie uniknie jednak odpowiedzialności, gdyż za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

designed by know-line.pl