Lublin: Wiózł pasażerów z promilami

Data dodania: 20 styczeń 2015

[center]0,4 promila – tyle wykazało badane stanu trzeźwości kierowcy rejsowego busa, który w tym stanie odbywał kurs na trasie Świdnik-Lublin. Mężczyzna został skontrolowany na końcowym przystanku, gdzie czekał na kolejny kurs. Wkrótce odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

Dziś około godz. 10.00 jeden z patroli ruchu drogowego KMP w Lublinie na ul. Cerkiewnej postanowili poddać kontroli stanu trzeźwości kierowcę jednego z busów, który akurat przyjechał ze Świdnika na końcowy przystanek. Po tym, jak z busa wysiadło kilkanaście osób, kierujący czekał na kolejnych pasażerów.

Wynik badania wskazał u kierowcy pojazdu 0,4 promila alkoholu w organizmie. Wobec powyższego faktu, mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Kolejny kurs na trasie Lublin-Świdnk z udziałem tego kierowcy nie odbył się.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń, kto znajdując się w stanie po użyciu alkoholu prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega karze aresztu albo grzywny. Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

A.K.[/center]

designed by know-line.pl