Lublin włącza się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Data dodania: 14 listopad 2022
Lublin włącza się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

14 listopada, rusza 15. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – wydarzenia promującego świadomy rozwój i aktywną postawę w każdej sferze życia. W tym roku jego hasłem przewodnim jest Elastyczność bez granic. Do 20 listopada, mieszkańcy Lublina mogą wziąć udział w prelekcjach, spotkaniach i warsztatach.

 

Wspieranie kultury przedsiębiorczości, budowanie zainteresowania działalnością gospodarczą oraz wyposażanie zainteresowanych w niezbędne kompetencje jest procesem wieloletnim. Dlatego systematycznie realizujemy inicjatywy związane z kształtowaniem postaw przedsiębiorczych skierowane do mieszkańców Lublina reprezentujących różne grupy wiekowe. Jako samorząd chętnie włączamy się także w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który jest efektywnie realizowany przez lubelskie podmioty reprezentujące sektor nauki i biznesu – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

W ramach tegorocznej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zaplanowano ponad tysiąc wydarzeń na terenie całego kraju. Będą to warsztaty z zakresu umiejętności miękkich, szkolenia z różnych aspektów przedsiębiorczości czy spotkania z ludźmi sukcesu. Uczestnicy poszczególnych wydarzeń będą mogli posłuchać i porozmawiać o tym, jak rozpocząć przygodę z biznesem, pozyskać finansowanie na otwarcie i rozwój własnej firmy oraz jak rozwijać działalność i zbudować własną markę, a także pozyskiwać klientów i tworzyć sieć kontaktów. Podejmowany będzie też temat nawiązywania relacji i współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym a biznesem.

 

Wybór tematu przewodniego dla tegorocznej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości determinowany był tym, co aktualnie dzieje się w biznesie. Pandemia, a potem wojna w Ukrainie pokazały, że nieustannie towarzyszy nam niepewność. Poprzez nasze wydarzenie chcemy podjąć próbę odpowiedzi na pytanie, jak firmy i konsumenci powinni przygotować się na kolejne niespodziewane sytuacje – mówi Karolina Tądel, Prezeska Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, organizującej Tydzień w Polsce.

 

Mieszkańcy naszego miasta mają okazję do aktywnego udziału w wydarzeniu, które co roku przyciąga miliony zainteresowanych na całym świecie. Na stronie internetowej dostępna jest lista wydarzeń organizowanych przez lubelskie podmioty.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku, w 170 krajach świata, zrzesza tysiące partnerów organizujących wydarzenia dla milionów uczestników. Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2021 roku w ŚTP włączyło się ponad 1100 partnerów, którzy zorganizowali w sumie 784 wydarzenia, w których wzięło udział ponad 50 tys. uczestników. Partnerem Merytorycznym wydarzenia jest – Bank Gospodarstwa Krajowego.

designed by know-line.pl