Lublin: Wpadka nieletnich

Data dodania: 27 wrzesień 2011

Policjanci z I komisariatu zatrzymali 15-latka, który płytką chodnikową wybił szybę w jednym ze sklepów. Nieletniego ujął właściciel i przekazał funkcjonariuszom. Jak się okazało, przebywający na ucieczce z Pogotowia Opiekuńczego 15-latek, ma na swoim sumieniu jeszcze kilka innych czynów. Ponadto policjanci z IV komisariatu zatrzymali jego kompana. Teraz sprawą nieletnich zajmie się sąd.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godz. 23.00 przy ul. Narutowicza w Lublinie. Dyżurny policjantów otrzymał zgłoszenie od jednego z właścicieli sklepów, że ujął sprawcę wybicia szyby w drzwiach budynku. Na miejscu mundurowi z I komisariatu ustalili, że był to 15-letni mieszkaniec Lublina, który przebywał na ucieczce z Ośrodka Opiekuńczego. Okazało się, że nieletni wybił wartą 500 złotych szybę za pomocą płytki chodnikowej.

Policjanci ustalili, że 15-latek nie działał sam. Funkcjonariusze z IV komisariatu pojechali do Pogotowia Opiekuńczego, gdzie przebywał jego 16-letni kolega. Nieletni powrócił tam po wcześniejszej ucieczce. Podczas rozmowy z młodymi ludźmi wyszło na jaw, że mają oni na swoim sumieniu także kilka innych czynów. Funkcjonariusze ustalili, że są oni odpowiedzialni za kilka kradzieży z włamaniem do samochodów, zerwanie łańcuszka z szyi kobiety czy też próbę wyrwania torebki. Zrabowane w ten sposób przedmioty sprzedawali na targu. Teraz obaj za swoje czyny odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

designed by know-line.pl