Lublin: Wpadli na kradzieżach

Data dodania: 25 styczeń 2012

Policjanci z III komisariatu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są odpowiedzialni za wyrwy torebek kobietom, włamania i kradzieże samochodów oraz krótkotrwałe ich użycie. Jeden z pojazdów sprawcy oblali benzyną i spalili. Mundurowi ustalili także, że mężczyźni przygotowywali się do włamania na posesję, jednak nie udało im się to bo podczas dojazdu zepsuł im się samochód. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Kryminalni dotarli także do 14-latka, który posiadał jeden ze skradzionych przez sprawców telefon.

Na trop przestępców wpadli kryminalni z III komisariatu w Lublinie. Mundurowi ustalali kto kryje się za kilkoma wyrwami torebek do których doszło na terenie Lublina przez dwa ostatnie miesiące ubiegłego roku. Okazało się, że za te przestępstwa było odpowiedzialnych dwóch mieszkańców Lublina w wieku 17 i 20 lat.

Jak ustalili stróże prawa, sprawcy namierzali swoje ofiary w różnych częściach miasta, tam podbiegali bądź podjeżdżali swoim samochodem i dokonywali kradzieży torebek na tzw. wyrwę. Policjanci wczoraj zatrzymali obu mężczyzn a wraz z nimi 18-latka z gm. Bychawa, który pomagał im w dokonywaniu także innych przestępstw.

Policjanci ustalili, że zatrzymani sprawcy dokonali co najmniej siedmiu kradzieży na tzw. wyrwę, a także kilka włamań i kradzieży samochodów oraz krótkotrwałego użycia pojazdów. Jeden z pojazdów został przez nich oblany benzyną i podpalony. Obecnie mundurowi ustalają pokrzywdzonych do kilku dokonanych przez sprawców czynów. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że 17-latek był już wcześniej notowany za kradzieże pojazdów, a 20-latek za rozboje.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, 24 grudnia ubiegłego roku, mężczyźni przygotowywali się także do dokonania włamania na posesje. Sprawcy planowali tego dokonać w czasie, kiedy domownicy przebywaliby na Pasterce. Jednak podczas dojazdu do celu… zepsuł im się samochód.

#2c

#3c

Do policyjnego aresztu trafił 17-letni Artur S., 18-letni Michał K. oraz 20-letni Paweł M. Mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Funkcjonariusze dotarli także do 14-latka przy którym odnaleźli jeden ze skradzionych przez sprawców telefonów. Dotąd policjanci odzyskali 4 telefony. Jednak nadal ustalają okoliczności działania mężczyzn. Na poczet przyszłych kar zostały zabezpieczone od nich pieniądze w kwocie 1 tys. złotych.

AA

designed by know-line.pl