Lublin: Wpadli na usiłowaniu włamania

Data dodania: 29 lipiec 2011

Wywiadowcy z III komisariatu zatrzymali 16-latka i jego 19-letniego kolegę, którzy usiłowali włamać się wczoraj do jednego ze sklepów przy ul. Nałkowskich. Jak się okazało, młodszy z nich ma już na swoim niechlubnym koncie kilka innych przestępstw. 19-latek przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze. 16-latkiem zajmie się sąd dla nieletnich.

Do zatrzymania mężczyzn doszło wczoraj około godz. 3.00. Policjanci otrzymali informację, że ktoś próbuje włamać się do jednego ze sklepów przy ul. Nałkowskich w Lublinie. Na miejsce pojechali wywiadowcy z III komisariatu, którzy zauważyli dwóch mężczyzn o podanym przez zgłaszającego rysopisie. Chwilę później zostali zatrzymani. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 16 i 19 lat. Wczoraj starszy z nich usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się i poddał dobrowolnie karze.
Policjanci ustalili natomiast, że to nie jedyne przestępstwo jakiego dopuścił się 16-latek. Nieletni przyznał się do kilku kradzieży z włamaniem do kiosków, sklepów czy też samochodu osobowego, a także kradzieży telewizora z mieszkania i uszkodzenia pojazdu. Z komisariatu zabrali go rodzice. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem dla nieletnich.
A.A.

designed by know-line.pl