Lublin: Wpadli na włamaniu do automatów do gier

Data dodania: 31 październik 2011

Policjanci doprowadzają dziś do prokuratury 21-letniego mieszkańca gm. Niemce oraz jego 25-letniego wspólnika. Mężczyźni zostali wczorajszej nocy ujęci przez pracowników ochrony podlubelskiej giełdy, gdy w jednej z hal próbowali włamać się do automatu do gier. Jak ustalili mundurowi, zatrzymani kilka dni temu włamali się do tego samego automatu, skąd skradli 3 tys. złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Wczoraj przed godz. 3.00 w nocy policjanci z komisariatu w Niemcach udali się na teren giełdy w Elizówce. Mieli informację o tym, że pracownicy ochrony ujęli na gorącym uczynku sprawców kradzieży z włamaniem do automatu do gier losowych. Na miejscu ochrona przekazała mundurowym 21-letniego mężczyznę i jego 25-letniego kompana, mieszkańców gm. Niemce. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani w jedne z hal targowych po wytopieniu przedniego panela automatu próbowali podważyć metalowe jego elementy by dostać się do kasety wrzutowej i skraść znajdujące się tam pieniądze. W środku znajdowało się około 2,5 tys. złotych. Ich zamiary zostały jednak pokrzyżowane. Ustalono też, że suma zniszczeń to kwota sięgająca około 1,2 tys. złotych.
Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Policjanci z Niemiec w trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że mężczyźni mają jeszcze na koncie kradzież z włamaniem do tego samego automatu 24 października. Wówczas ze znajdującego się w jednej z hal automatu do gier skradli blisko 3 tys. złotych, a straty jakie spowodowali to kwota około 7 tys. zł. Ponadto w trakcie przeszukania miejsc zamieszkania obu mężczyzn, u jednego z nich – 25-latka ujawniono ponad 30 gram marihuany.
Dzisiaj sprawcy zostaną doprowadzeni do prokuratury. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

designed by know-line.pl