Lublin: Zatrzymani sprawcy usiłowania rozboju. Pomógł duchowny.

Data dodania: 16 maj 2013

Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie rozboju w centrum miasta. Jak wynika, ze wstępnych ustaleń policjantów, sprawcy wczoraj zameldowali się w jednym z hoteli. W nocy bawili się w klubach i lokalach. Dziś około godziny 6 rano prawdopodobnie 3 z nich usiłowało dokonać rozboju na mężczyźnie, który przechodził deptakiem. Świadkiem tego zdarzenia był jeden z duchownych, który szedł na mszę. Pastor zareagował chcąc pomóc pokrzywdzonemu. Wtedy sprawcy agresję skierowali przeciwko niemu.

Policjanci z I komisariatu Policji wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło dziś rano na lubelskim deptaku. Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie rozboju w centrum miasta. Jak wynika, ze wstępnych ustaleń policjantów, sprawcy wczoraj zameldowali się w jednym z hoteli. W nocy bawili się w klubach i lokalach.
Dziś około godziny 6 rano prawdopodobnie 3 z nich usiłowało dokonać rozboju na mężczyźnie, który przechodził deptakiem. Mężczyźni zażądali od niego pieniędzy, kiedy ten odmówił zaczęli go bić. Świadkiem tego zdarzenia był jeden z duchownych, który zareagował i chciał pomóc pokrzywdzonemu. Wtedy sprawcy agresję skierowali przeciwko niemu.
O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci. Okazało się, że mężczyźni uciekli do hotelu. Policjanci w pokoju hotelowym zastali 4 mężczyzn w wieku 22-35 lat. Wszyscy zostali zatrzymani. Sprawą zajmują się kryminalni z I komisariatu Policji. Za usiłowanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

AF

designed by net-line.pl