Lublin: Zgubił ich nałóg

Data dodania: 15 kwiecień 2015

Za usiłowanie włamania do sklepu odpowiedzą dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 39 i 40 lat. Wspólnie spożywali alkohol, a kiedy zabrakło im pieniędzy na papierosy postanowili okraść jeden ze sklepów w dzielnicy Kośminek. Na drodze stanęła im jednak szyba antywłamaniowa. Zostali zatrzymani przez policyjnych wywiadowców z KMP w Lublinie tuż po nieudanej próbie włamania.

Policyjni wywiadowcy z KMP w Lublinie zatrzymali dwóch podejrzanych podczas penetracji terenu. Policjanci informację o próbie włamania otrzymali od jednego z mieszkańców przed godziną 5 rano. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 39 i 40 lat. Obaj byli pijani.

Podczas zatrzymania powiedzieli, że podczas spożywania alkoholu „zachciało im się palić”, a nie mieli już pieniędzy na zakup papierosów. Wtedy wpadli na pomysł włamania się do sklepu. Postanowili wybić szybę w drzwiach sklepu. Nie udało im się jednak pokonać przeszkody. Szyba była antywłamaniowa.

Dzisiaj policjanci z III komisariatu przedstawili im zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. 39-latek dobrowolnie poddał się karze 18 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 4 lat, karze grzywny oraz obowiązku naprawienia szkody. Drugi zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury, ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

AF.

designed by know-line.pl