Lublin: Złodzieje paliwa i tui schowali się za szafą

Data dodania: 25 listopad 2011

Kryminalni z komisariatu w Niemcach zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 27, 33 i 42 lat, którzy mają na koncie kradzieże paliwa z samochodów ciężarowych. Jak ustalili mundurowi, łupem włamywaczy padło łącznie ponad 1000 litrów oleju napędowego. Sprawcy skradli także prawie 200 sztuk drzewek ozdobnych. Dzisiaj cała trójka z wnioskiem o tymczasowy areszt zostanie doprowadzona do prokuratury. Wszyscy będą odpowiadać za kradzieże i kradzieże z włamaniami w warunkach recydywy.

Do zatrzymań doszło wczorajszego ranka. Kryminalni z komisariatu w Niemcach udali się do jednego z wielorodzinnych domów w jednej z miejscowości w gm. Garbów. Według posiadanych informacji pod tym adresem mieli przebywać mężczyźni typowani jako sprawcy włamania do samochodu ciężarowego i kradzieży paliwa. Do tego przestępstwa doszło w nocy z wtorku na środę w Garbowie. Łupem sprawców, którzy włamali się do zbiornika z paliwem ciężarowego Mana padło blisko 200 litrów oleju napędowego. Powstałe straty oszacowano na około ponad 1 tys. złotych.
Kiedy kryminalni pukali wczoraj do drzwi jednego z mieszkań, nikt nie otwierał. Po kilkakrotnym nawołaniu do otwarcia, drzwi otworzyła kobieta, informując policjantów, że nikogo oprócz niej nie ma w domu. Mundurowi nie dali się jednak przekonać. Kiedy weszli do środka, w pomieszczeniach roznosiła się woń paliwa. W trakcie przeszukania pokoi, za szafą, oczom policjantów ukazało się trzech ukrytych mężczyzn, właśnie tych, których szukali. Byli to: 33-letni właściciel mieszkania oraz jego koledzy w wieku 27 i 42 lat. Wszyscy są znani dobrze stróżom prawa. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili na komisariat, gdzie ich przesłuchano. Jak się okazało, cała trójka nie tylko to przestępstwo ma na koncie. Ustalono także, że mężczyźni w ubiegłym tygodniu w podobny sposób włamali się jeszcze do 4 zaparkowanych w Garbowie tirów, z których skradli łącznie ponad 900 litrów oleju napędowego. Straty oszacowano wówczas na łączną kwotę blisko 6 tys. złotych.
Dodatkowo dwóm z zatrzymanych policjanci udowodnili kradzież około 200 drzewek ozdobnych z kilku miejscowych posesji wartych około 2 tys. złotych.
Policjanci już odzyskali część skradzionego mienia, które znaleźli u pasera – 38-letniego mężczyzny. Jak ustalono, również oprócz drzewek, od zatrzymanych mężczyzn kupował także skradzione przez nich paliwo.
Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają okoliczności przestępstw. Dzisiaj zatrzymani mężczyźni z wnioskiem o tymczasowy areszt zostaną doprowadzeni do prokuratury. Wszyscy będą odpowiadać za kradzieże i kradzieże z włamaniami w warunkach recydywy.
A.S.

designed by know-line.pl