Łuków: Bez prawa jazdy, bez badań technicznych, z promilami

Data dodania: 30 kwiecień 2015

[b]Wczoraj policjanci z łukowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/godz. Okazało się że kierujący pojazdem 37-latek nie miał prawa jazdy, samochód nie miał aktualnych badań technicznych, a mężczyzna był nietrzeźwy. Wkrótce za swoje przewinienia odpowie on przed sądem.[/b]

Wczoraj w miejscowości Czerśl policjanci z łukowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki BMW, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/godz. Od zatrzymanego mężczyzny policjanci poczuli charakterystyczną woń alkoholu. Kierowca oświadczył, że przed godziną wypił tylko jedno „małe piwko”. Okazało się jednak, że 37-latek miał w organizmie 0,78 promila alkoholu. Dodatkowo mundurowi ustalili, że kontrolowany mieszkaniec powiatu łukowskiego nie ma i nigdy nie miał prawa jazdy, natomiast samochód którym kierował od kilku tygodni nie ma aktualnych badań technicznych.

Niebawem 37-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

MJ.

designed by know-line.pl