Łuków: Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

Data dodania: 24 kwiecień 2015

[b]W Zespole Szkół Nr 2 w Łukowie odbył się XIX Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny na szczeblu powiatowym dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Spośród 13 drużyn najlepsza okazała się ekipa z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie. Już niebawem zwycięzców czekają zmagania w turnieju na szczeblu wojewódzkim, w którym będą reprezentowali powiat. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwali łukowscy policjanci.[/b]

W środę od rana na terenie obiektów Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu rywalizowała o wejście do finału wojewódzkiego w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym. Do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn. Konkurencje na szczeblu powiatowym z jakimi zmagali się uczniowie to m.in. jazda samochodem z talerzem Stewarda, jazda motorowerem na torze przeszkód, wykazanie się umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zmagań młodych ludzi obecni byli policjanci, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Dla drużyn przewidziany był także test z przepisów Prawa o Ruchu Drogowym.

Drużyną, która uzyskała najlepszy wynik w końcowej klasyfikacji była reprezentacja z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie. Uczniowie tej szkoły będą reprezentowali powiat łukowski w turnieju na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Chełmie.

Ponadto komisja konkursowa wyróżniła za osiągnięte wyniki podczas rywalizacji Maksymiliana Piaseckiego z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie, oraz Patrycję Golba z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie.

Zwycięzcy rywalizacji, a także wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i upominki.

Wyrażamy serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu tego turnieju Zespołowi Szkół Nr 2 w Łukowie oraz wszystkim tym, dzięki którym zmagania stały się atrakcyjniejsze i stały na bardzo wysokim poziomie.

#2C

MJ

designed by know-line.pl