Łuków: Podwójna wpadka pijanego motorowerzysty

Data dodania: 11 lipiec 2011

Zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości oraz wręczenia korzyści majątkowej usłyszy 38 letni mieszkaniec gminy Stoczek Łukowski. Mężczyzna wpadł podczas policyjnej kontroli drogowej. Motorowerzysta próbował też przekupić funkcjonariusza, który sprawdzał jego stan trzeźwości. 38-latek trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwa które popełnił grozi kara 10 lat więzienia.

Policjanci z łukowskiej drogówki wczoraj po godzinie 17.00 zauważyli jak drogą w miejscowości Jamielnik Kolonia jedzie polonez. Samochód ciągnął na lince holowniczej motorower, a jego kierowca jest bez hełmu ochronnego i na kolanach trzyma psa.
Po zatrzymaniu do kontroli policjanci wyczuli woń alkoholu od obydwu kierujących. Po sprawdzeniu okazało się, że 24 letni kierujący polonezem ma blisko 0,5 promila alkoholu, natomiast 38 letni motorowerzysta ponad 1,5 promila alkoholu.
W momencie kiedy funkcjonariusze zaczęli wypełniać odpowiednią dokumentację, motorowerzysta wyjął banknot o nominale 200 zł i po chwili dał funkcjonariuszowi próbując go przekupić. Nietrzeźwy motorowerzysta trafił do policyjnego aresztu łukowskiej komendy a jego holownik został zwolniony do domu i odpowie za popełnione wykroczenia.
38-latek oprócz zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszy również zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowej..

AD/AF

designed by net-line.pl