Łuków: Policjanci znaleźli amfetaminę w samochodzie 24-latka

Data dodania: 14 maj 2015

[b]Kryminalni z Komendy Policji w Łukowie zatrzymali 24 letniego łukowianina. W samochodzie, którym poruszał się młodzieniec, w specjalnie skonstruowanej skrytce, funkcjonariusze znaleźli amfetaminę, z której można było wytworzyć blisko 500 porcji dilerskich. 24 latek osadzony został w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowiadać będzie za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.[/b]

W miniony wtorek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację, z której wynikało, że młody mieszkaniec miasta posiada i udziela środki odurzające. Weryfikując te ustalenia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym poruszał się ten mężczyzna. Podczas przeszukania pojazdu, w specjalnie skonstruowanej skrytce, kryminalni znaleźli woreczki z zawartością sproszkowanej substancji. Po sprawdzeniu okazało się, że zabezpieczone u 24-latka środki to amfetamina, z której można było wytworzyć blisko 500 porcji dilerskich.

24 latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci ustalili, że młodzieniec wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, sprzedawał amfetaminę innym osobom. Mundurowi ustalili, że łukowianin już w przeszłości wchodził w konflikt z prawem. Teraz będzie odpowiadał za posiadanie znacznych ilości środków psychotropowych i udzielanie ich w celu osiągnięcia korzyści.

Policjanci zwrócili się do Prokuratury o wystąpienie do Sądu w Łukowie z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec podejrzanego 24-latka. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

MJ.

designed by know-line.pl