Łuków: Policjant po służbie zatrzymał nieletnich sprawców rozboju.

Data dodania: 27 kwiecień 2012

Policjant z łukowskiej patrolówki po służbie zatrzymał dwóch nieletnich sprawców rozboju. 13 i 16 latek kilkanaście minut wcześniej będąc u swojego kolegi dokonali na nim rozboju, a następnie z mieszkania skradli pieniądze, biżuterię, pamiątki oraz słodycze. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia wartości blisko 140 tys. zł. Teraz nieletni za swój czyn odpowiedzą przed Sądem dla Nieletnich.

Wczoraj kilkanaście minut przed godziną 14.00, policjant z łukowskiej patrolówki będąc po służbie zauważył młodych chłopców, którzy dość dziwnie zachowywali się. Nieletni rozmawiali między sobą o dużej „kasie”. Funkcjonariusza zainteresowała ta rozmowa oraz ich zachowanie więc postanowił pójść za nimi. Gdy szedł za chłopcami skontaktował się z łukowskimi kryminalnymi. Kilka minut później nieletni byli już w rękach policji. Przy jednym z chłopców policjanci znaleźli worek foliowy, w którym znajdowała się znaczna suma pieniędzy w polskiej i obcej walucie oraz złota biżuteria.
Nieletni trafili na komendę. Okazali się nimi 13 i 16-letni mieszkańcy Łukowa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń wczoraj około południa chłopcy poszli do swojego 13-letniego kolegi, który mieszka w jednym z łukowskich domów jednorodzinnych z zamiarem spożycia alkoholu. Po pewnym czasie goście przy użyciu siły doprowadzili 13-latka do stanu bezbronności zamykając go w jednym z pomieszczeń. Następnie splądrowali mieszkanie i skradli pieniądze w polskiej i obcej walucie, złotą biżuterię i pamiątki. Na koniec zabrali z mieszkania czekolady i batony. Dzięki szybkiej reakcji policjantów 44-letni mieszkaniec Łukowa odzyskał skradzione mienie warte blisko 140 tysięcy złotych.
Jeden z zatrzymanych 16-latek był już wcześniej notowany jako nieletni sprawca czynów karalnych. Po wykonaniu czynności młodzi chłopcy zostali przekazani pod opiekę rodziców. Teraz ich sprawą zajmie się Sąd dla Nieletnich.
AD.

designed by know-line.pl