Łuków: Spotkanie z motocyklistami

Data dodania: 17 marzec 2014

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie odbyło się spotkanie z motocyklistami zrzeszonymi w Klubie Bear Riders. W spotkaniu wzięło udział 30-tu motocyklistów, którzy z uwagi na aurę, przybyli bez swoich dwóch kółek.

Prowadzący spotkanie asp. Jarosław Modrzewski z łukowskiej drogówki poruszył kwestie związane z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego, kulturą podczas jazdy oraz wzajemnym szacunkiem dla innych kierujących jednośladami jak i innych uczestników drogi. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z filmami dotyczącymi problematyki wypadków drogowych, w szczególności tych najtragiczniejszych. Motocykliści byli zadowoleni, że mogli swobodnie porozmawiać z policjantem i poruszyć różnego rodzaju kwestie związane z bezpieczeństwem na drogach. Uczestnicy spotkania mogli porozmawiać na temat różnych sytuacji z jakimi na co dzień wszyscy kierujący się spotykamy.

Piękna pogoda sprzyja motocyklowym eskapadom. Na ulicach widać więcej tych pojazdów. Kierowcy jednośladów, oprócz czerpania radości z jazdy, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Policja apeluje o bezpieczną jazdę. Motocykl nie ma poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa. Kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy kierowali się rozumem, a nie chęcią szaleństwa i przygody.

MJ.

designed by net-line.pl