Łuków: Wpadł z marihuaną

Data dodania: 23 kwiecień 2015

[b]Kryminalni z Komendy Policji w Łukowie zatrzymali 22 letniego mieszkańca Łukowa. Podczas przeszukania, w samochodzie i mieszkaniu młodego mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę. 22 latek osadzony został w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowiadać będzie za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.[/b]

W miniony wtorek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację, z której wynikało, że młody mieszkaniec miasta posiada środki odurzające. Weryfikując te ustalenia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym poruszał się ten mężczyzna.

Podczas przeszukania pojazdu ujawniono woreczek z zawartością suszu roślinnego. Następnie w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez mężczyznę znaleziono worek foliowy, w którym także znajdował się susz roślinny. Po sprawdzeniu okazało się, że zabezpieczona u 22-latka substancja to ponad 40 gram marihuany. Z takiej ilości środków odurzających można było sporządzić kilkadziesiąt dilerskich porcji. Ponadto w mieszkaniu policjanci znaleźli wagę elektroniczną i ponad 350 gram suszu roślinnego, który zostanie poddany specjalistycznym badaniom laboratoryjnym, w celu ustalenia składu substancji. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Środki odurzające i susz roślinny zostały zabezpieczone, natomiast 22-letni łukowianin usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, za które grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na poczet grożącej kary policjanci zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 1400 zł. Policjanci ustalają, skąd posiadał narkotyki oraz czy nie zajmował się także ich rozprowadzaniem.

MJ.

designed by net-line.pl