Lutoslawski Youth Orchestra – jedyna taka orkiestra symfoniczna w Polsce.

Data dodania: 03 wrzesień 2015

[b]Z okazji obchodów setnej rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego, we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, powołany został nowy zespół – Lutoslawski Youth Orchestra. To pierwsza i jedyna taka orkiestra w Polsce.[/b]

Jeunesses Musicales co roku podróżuje po kraju szukając najzdolniejszych młodych muzyków, których łączy ta sama pasja. We współpracy ze słynną Philharmonia Orchestra oraz Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego tworzymy orkiestrę symfoniczną, gdzie uczniowie ze szkół muzycznych II stopnia mogą zdobywać nie tylko profesjonalne umiejętności, ale również uczyć się tego, co w życiu najważniejsze: odpowiedzialności, zaufania, kreatywności i pracy w grupie.

LYO powstała z okazji setnej rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego, po raz trzeci objeżdża kraj, a w jej składzie znajdują się najzdolniejsi młodzi muzycy.

W dniach 3-15 sierpnia odbyła się Letnia Akademia Umiejętności, czyli obóz muzyczny LYO Camp 2015.

Podczas jego trwania młodzi muzycy wzięli udział w szeregu zajęć muzycznych i nie tylko. Jak co roku dni wypełnione były próbami tutti, pracą w sekcjach, zajęciami z improwizacji i kompozycji, oraz innymi aktywnościami.

Podczas obozu w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego uczestnicy pracowali nad programem, który wykonują podczas trasy koncertowej LYO 2015.

Zapraszamy na finałowy koncert trasy

[b]3 września 2015 godz. 18.00 Zamek Lubelski

Dyrygent:
Adrian Varela

Solista:
Jakub Jakowicz

Program Koncert:
• A. Dvorak – Symfonia nr 9,
• F. Mendelssohn – Koncert skrzypcowy e-moll
• Utwór skomponowany podczas LYO 2015

wstęp wolny[/b]

designed by know-line.pl