„Magiczne zakątki Polski” konkurs promujący region lubelski

Data dodania: 02 wrzesień 2011

Cudze chwalicie, swego nie znacie – magiczne zakątki w Polsce

Każdy z nas mógłby wymienić co najmniej kilka szczególnie urokliwych zakątków rodzinnej miejscowości. Mogą to być zarówno ustronne zagajniki, czy polne ścieżki, prowadzące na szerokie polany, jak i stare budowle, o których nikt nie pamięta. Teraz możemy pokazać je całej Polsce.

,,Magiczne zakątki w Polsce” to kolejna już odsłona wakacyjnego konkursu, organizowanego przez Galerię Lubelską Carrefour. Od 1 sierpnia do 30 września mieszkańcy Lublina i okolic będą mogli pochwalić się uwiecznionymi na fotografiach magicznymi miejscami ze swojej okolicy. Co znaczy ,,magiczny”? W tym przypadku pojęcie to staje się wieloznaczne. Miejsca magiczne to takie, z którymi wiążą się nasze wspomnienia, które przypominają nam o kimś lub o czymś. Miejsca magiczne to zarówno tajemnicze zakątki, znane tylko nam, jak i publiczne place, promenady i podwórka. Najważniejsze, aby fotografia przedstawiała miejsce z naszej okolicy, które w pewien sposób kiedyś stało się dla nas ważne.
Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy zrobić zdjęcie magicznego miejsca i wysłać mailem pod adres konkurs@monsoon.net.pl. Autor najlepszej fotografii nagrodzony zostanie aparatem Canon EOS 1100D z obiektywem 18-55 o wartości 2 000 PLN. Wygrana pozwoli mu z pewnością doskonalić się w trudnej sztuce fotografowania i odkrywać, często niedostrzegalne na pierwszy rzut oka, piękno zwykłych rzeczy. Troje zdobywców drugiego miejsca uhonorowanych zostanie drukarkami Canon Pixma IP3600, a dziesięcioro laureatów miejsca trzeciego otrzyma albumy na zdjęcia.
Konkursy takie jak ten mają na celu nie tylko zapewnienie dobrej zabawy. Ich zadaniem jest przede wszystkim promocja Polski wśród jej mieszkańców – mówi manager Galerii Carrefour Ciągle wolimy spędzać wakacje na drugim końcu świata zapominając, że piękne miejsca, idealne na każdy rodzaj wypoczynku znajdują się niezwykle blisko. Chcemy także skłonić mieszkańców większych miast do ponownego odkrycia zakątków, które wiążą się z ich przeszłością; pokazać, że każda miejscowość posiada miejsca niezwykłe.
Po zakończeniu konkursu zdjęcia pokazane zostaną na specjalnie zorganizowanej wystawie w Galerii Lubelskiej Carrefour . Od 28 października do 18 listopada mieszkańcy Lublina będą mogli zobaczyć znane części miasta oczami fotografików.
W konkursie nie obowiązują ograniczenia wiekowe, zapraszamy więc wszystkich, którzy mają ochotę spojrzeć na znajomą okolicę w nieco inny sposób.

Termin nadsyłania prac: 1.08. – 30.09. 2011 na: konkurs@monsoon.net.pl
Rozwiązanie konkursu: do 10.10.2011
Wystawa prac w Galerii Lubelskiej Carrefour: 28.10. – 18.11.2011

Zachęcamy do udziału!

designed by know-line.pl