Majowe spotkania z fantastyką w Lublinie

Data dodania: 08 maj 2012

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki
„Cytadela Syriusza”

zaprasza na

Spotkania z Fantastyką

8 maja
Co kryje miasto, a odkrywają plany – dr Kamil Nieścioruk
Gdzie w centrum jeździć na sankach, co się stało z trzecim wymiarem, dlaczego Lublin nie ma obwodnicy, a pociągi nie jeżdżą przez Stare Miasto. O tym, co widać na dawnych planach, a co nie zawsze jest jasne w terenie – dla początkujących miłośników Lublina i historii (ale i bardziej zaawansowani coś znajdą dla siebie) oraz fanów zjawisk rozgrywających się w przestrzeni.
15 maja
Granice wolności słowa – dyskusja
Wolność wypowiedzi to fundament demokratycznego państwa w wydaniu kultury Zachodu. Nawet jednak tu nie jest wartością absolutną i podlega ograniczeniom. Czy słusznie? I jak bardzo można ograniczyć wolność słowa, by chronić inne wartości? Zapraszamy do dyskusji.
22 maja
Konkurs o filmowej adaptacji „Gry o Tron” – Kamil Wertel
Kinowe ekrany podbijane są przez coraz to większą ilość filmowych adaptacji książek fantastycznych. Co więcej, produkcje te dumnie wkraczają na wysokie miejsca box office’ów. Rzadziej spotyka się serialowe adaptacje potężnych tytułów – jednak kiedy do tego dochodzi, mało kto jest się w stanie im oprzeć. Przekonajmy się jak wiele zostaje w pamięci tych, którzy zmierzyli się z ekranizacją powieści „Gra o Tron”. (Konkurs głównie oparty na pierwszym sezonie).
29 maja
Last stand – zrób to porządnie, a nigdy nie będziesz zapomniany – Ziemowit Karłowicz
Wydawać by się mogło, że straceńcza walka z przeważającymi siłami nieprzyjaciela to nasza, polska specjalność. Na prelekcji będzie można dowiedzieć się, jak długą i bogatą tradycję mają walki garstki przeciw tysiącom i jak zostały zapamiętane przez historię.

Wszystkie spotkania odbywają się w każdy wtorek w salach 19, 21 i 22 WOK
(ul. Dolna Panny Marii 3) i rozpoczynają się o godzinie 18.00. O 19.00 rozpoczyna się prelekcja lub konkurs. Spotkania kończą się o godzinie 22.00. W trakcie ich trwania można dokonywać wypożyczeń z prowadzonej przez nas biblioteki. Prowadzimy również ożywione dyskusje, udzielamy odpowiedzi na pytania związane z szeroko pojętą fantastyką i gramy
w przeróżne fantastyczne gry!

WSTĘP WOLNY!

www.cytadelasyriusza.org

designed by know-line.pl