Malarstwo Tadeusza Łuszczaka

Data dodania: 08 lipiec 2011

[center][b]GALERIA FILII 5
MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

ZAPRASZA NA WERNISAŻ

"Lublin w obrazach Tadeusza Łuszczaka"

14 lipca 2011, (czwartek), godz. 12.00
ul. Krochmalna 47

WYSTAWA CZYNNA
1 lipca – 25 sierpnia (w godzinach otwarcia biblioteki)[/b][/center]

#2c

Tadeusz Łuszczak – urodzony w 1938 r.

Działalność swoją rozpoczął w 1957 r. w Ognisku plastycznym „Zamek”, które przekształciło się w Klub Plastyka „Zamek” w Lublinie. Brał udział w zajęciach plastycznych i w wykładach wiedzy o sztuce na Uniwersytecie Sztuki, które były organizowane w BWA przy ulicy Narutowicza w Lublinie.
Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Przez cały czas zdobywa i pogłębia wiedzę w dziedzinie twórczości malarskiej pod opieką wykładowców takich jak: R. Tkaczyk, S. Kwerko, H. Zwolakiewicz, R. Lis, H. Baranowski, M. Bijas.
Brał udział w licznych plenerach malarskich, gdzie tworzył pod okiem profesjonalistów. Organizował wystawy indywidualne, jak również brał udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Na podstawie jego osiągnięć twórczych otrzymał z Wydziału Kultury i Sztuki uprawnienia w dziedzinie malarstwa artystycznego.
Jego prace poprzez Desę, Galerie, oraz wystawy znajdują się w kościołach, instytucjach oraz w prywatnych zbiorach w Polsce i za granicą: w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Australii, Austrii, Niemczech, Portugalii, Kanadzie.
Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w wystawach zbiorowych, a także konkursowych. Otrzymał dyplom uznania za wieloletnią działalność w promowaniu sztuk plastycznych i aktywną działalność artystyczną.

designed by know-line.pl