Mali studencki, wielka inauguracja. Rusza 17 edycja AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Data dodania: 16 październik 2019
Mali studencki, wielka inauguracja. Rusza 17 edycja AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas na rozpoczęcie XVII edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI
w województwie Lubelskim. 26.10.2019 w Lublinie odbędzie się uroczysta Inauguracja, podczas której każdy mały student z naszego regionu odbierze swój Indeks Sukcesu i tym samym rozpocznie cykl spotkań z osobistym tutorem. Wolontariusz będzie towarzyszył wybranemu dziecku w drodze do wzmacniania poczucia własnej wartości przez cały rok. W tej edycji w województwie Lubelskim swój prezent na całe życie otrzyma 80 podopiecznych.

Inauguracja to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu dzieci z Akademii Przyszłości. Od tego momentu zależy, czy uda nam się zmotywować dzieci do pełnego wykorzystania szansy na wypracowanie swojej wymarzonej przyszłości – podkreślają współtwórcy projektu. Akademia Przyszłości to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia WIOSNA. Nowatorski program edukacyjny oparty na unikalnym Systemie Motywatorów Zmiany pomaga dzieciom zmagającym się w swoim życiu z różnymi problemami. Przez 18 lat działania Akademii udało się pomóc ponad 16 tysiącom dzieci w całej Polsce.

Prezent na całe życie

Uroczyste inauguracje XVII edycji Akademii odbędą się na uczelniach miast wojewódzkich na terenie całego kraju. W jednym miejscu spotkają się wszystkie osoby zaangażowane w projekt w danym województwie, a zatem dzieci, wolontariusze, rodzice, koordynatorzy szkolni czy inwestorzy społeczni. Inauguracja jest jednym z elementów Systemu Motywatorów Zmiany, nowatorskiej metodologii, która stanowi dla dziecka okno na „wielki” świat, do którego w przyszłości może mieć dostęp. Wielkie sale, ważni goście, błysk fleszy – podopieczni Akademii Przyszłości w świetle jupiterów stają na prawdziwej scenie, by odebrać własny indeks i stać się częścią akademiowej społeczności, w której zmieniają się historie małych ludzi z „długą historią”.

Start sprzedaży indeksów

Skoro swoją przygodę z Akademią zaczynają dzieciaki, to jest idealny moment, aby powiedzieć głośno, że od 27.10 każdy, kto tylko chce wesprzeć jednego małego studenta Akademii w jego przygodzie, może wejść na stronę akademiaprzyszlosci.org.pl i ufundować indeks.

designed by net-line.pl