Marcin Kydryński prezentuje „Siesta w drodze” – co sprawia, że koncerty są wyjątkowe i niezapomniane?

Data dodania: 20 listopad 2019

Szukasz niezapomnianych wrażeń? Chcesz na chwilę przenieść się w świat pięknej i nastrojowej muzyki? A może, lubisz muzykę, która relaksuje i odpręża? Jeżeli tak, to koncerty takich gwiazd jak Pat Metheny, Dianne Reeves, Noa czy Bobby Mc Ferrin & Chick Corea sprawią, że na nowo odkryjesz piękno muzyki. A wszystko to za sprawą Marcina Kydryńskiego, organizatora wyjątkowych koncertów „Siesta w Drodze”. Odbywają się one m. in. W Teatrze Starym w Lublinie. W listopadzie mogliśmy podziwiać młodą artystkę Lucibellę, natomiast w lutym 2020 będziemy mogli posłuchać Marii Emília i tradycyjnej muzyki fado. 

Marcin Kydryński i „Siesta w drodze”

Marcin Kydryński to radiowiec, fotograf, ale również, jak sam o sobie pisze, wędrowiec. Podróże i odkrywanie piękna świata to jego pasja. Ma to wpływ na życie zawodowe, ponieważ chęć poznawania innych kultur, przenika prawie każdą jego działalność artystyczną. Kydryński jest również autorem tekstów do piosenek Anny Marii Jopek oraz producentem płytowym. Organizuje również koncerty i festiwale takie, jak „Siesta w drodze” czy gdański Siesta Festiwal, które cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na wybitnych artystów prezentujących niespotykane klimaty muzyczne. Od 1989 r. związany z radiową Trójką.

„Siesta w drodze”- fado na walentynki

14 lutego 2020 r. w Teatrze Starym w Lublinie odbędzie się kolejny koncert z serii „Siesta w drodze”. Wystąpi utalentowana brazylijska artystka Maria Emília, która przeniesie nas w klimatyczne zaułki Lizbony i pokaże czym jest tradycyjne, portugalskie fado. Miłością do tej muzyki młodą Marie zaraził ojciec, który zabrał ją do pięknej, słonecznej Portugalii. Wówczas artystkę wziął pod skrzydła szef legendarnego Clube de Fado, Mario Pacheco.  Album „Casa de fado”, wydany w 2018 r., przyniósł artystce przełom w karierze oraz tytuł jednego z najciekawszych młodych głosów współczesnej sceny. W 2020 roku artystka po raz pierwszy odbędzie swoją trasę koncertową po Polsce. Teatr Stary będzie ponownie tym miejscem, które zabierze nas do innego świata i pozwoli smakować wyjątkową muzykę w najlepszym wydaniu.

Teatr Stary – nowy repertuar na 2020 rok

Miłośnicy teatru, muzyki oraz dobrego kina zapewne wiedzą, że bilety do Teatru Starego rozchodzą się w mgnieniu oka. Koncerty „Siesta w drodze” również w Lublinie cieszą się dużym zainteresowaniem, a bilety należy wykupywać lub rezerwować z dużym wyprzedzeniem. 18 listopada został ogłoszony nowy plan repertuarowe na pierwszy kwartał 2020 roku. Od tego czasu będzie można rezerwować lub kupować bilety na spektakle, koncerty czy pokazy filmowe. Takie spotkania jak „Bitwa o kulturę” są wydarzeniami bezpłatnymi, jednak wejściówki również rozchodzą się w parę godzin. W przypadku gdy nie uda się kupić biletu, warto zapisać się na listę rezerwową, ponieważ zdarza się, że  zwalniają się miejsca lub zostają zwracane bilety.

Teatr Stary w Lublinie to wyjątkowe miejsce. Marcin Kydryński nie bez powodu właśnie to miejsce na swoje koncerty. To tutaj, w sercu miasta, panuje niesamowity klimat, który sprzyja oderwaniu się od codzienności. Artyści, prezentujący się podczas „Siesty w drodze”,  wykonują muzykę z różnych zakątków świata. Sprawiają, że poznajemy ciekawe i niezapomniane melodie, które na długo pozostają nam w pamięci.

 

Monika Iwaniuk

 

designed by know-line.pl