Marian Opania w recitalu „Moje fascynacje”

Data dodania: 10 czerwiec 2014

[center][b]Marian Opania
w recitalu „Moje fascynacje”

22 czerwca 2014 (niedziela), godz. 17.00

Miejsce: aula Collegium Maius UM (ul. Jaczewskiego 4)[/b]

Bilety w cenie: 30, 25 zł

Moje fascynacje” to tytuł recitalu Mariana Opani. Fascynacja twórczością takich artystów jak Jacques Brell, Marian Hemar, Włodzimierz Wysocki, Wojciech Młynarski, Bułat Okudżawa składa się na recital piosenek, przeplatany ulubionymi monologami kabareto-wymi pióra m.in. Antoniego Słonimskiego, Marcina Wolskiego, Jana Pietrzaka.
W programie usłyszeć można utwory tj.: „Cukierki dla panienki”, „Piosenka starszych kochanków” Jacquesa Brella, „Modlitwa” Bułata Okudżawy, „Tyle jest miast” Mariana Hemara, „Nieśmiały monolog” Marcina Wolskiego, „Bridż” Antoniego Słonimskiego i in.
Marian Opania urodził się 1 lutego 1943 w Puławach. Jeszcze w czasie studiów na PWST w Warszawie, zadebiutował w filmie „Miłość dwudziestolatków” („Amour a vingt ans”). Debiut na scenie teatralnej przyszedł później, po zakończeniu studiów, 10 października 1964 roku. Przez następne trzynaście lat Marian Opania był związany z Teatrem Klasycznym w Warszawie, następnie z Teatrem Studio, Teatrem Kwadrat, Teatrem Komedia. Od ponad dwudziestu lat Artysta związany jest z warszawskim Teatrem Ateneum.
W 1970 roku za role w filmach „Skok” i „Sąsiedzi” otrzymał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego dla najlepszego młodego aktora roku, przyznawaną przez tygodnik „Ekran”. Jego najwybitniejsze role to monodram „Moskwa-Pietuszki” Wienedikta Jerofiejewa i rola redaktora w „Człowieku z marmuru” Andrzeja Wajdy.
Poza rolami dramatycznymi zachwycał interpretacją piosenek i songów w muzycznych spektaklach „Wysocki”, „Brel” i „Hemar” – jak „Lot Moskwa – Odessa”, „Cukierki dla panienki mam” czy „Amsterdam”.
[/center]

designed by know-line.pl