Marta Wideńska 'Na granicy snu’. Wystawa w Kawiarni Między Słowami

Data dodania: 30 listopad 2011

[b]’Na granicy snu’

Kawiarnia Między Słowami
ul. Rybna 4 Lublin

wernisaż 15 grudnia o godzinie 17.00,

wystawa potrwa do końca grudnia.

MARTA WIDEŃSKA[/b]

Marta Wideńska, urodzona w 1989 roku, obecnie studentka czwartego roku malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie.

Swoje działania malarskie określa jako przetwarzanie rzeczywistości w odrealnione ilustracje oraz tworzenie nowych, abstrakcyjnych kompozycji. Obrazy dzięki temu wprowadzają w równoległy, ale inny, baśniowy świat. Zakres tematyczny jej prac jest szeroki. Zajmuję się także pejzażami i formami natury. Tworzy głównie w technice olejnej.

Oprócz malarstwa jej zainteresowania dotykają też aranżacji wnętrz, florystyki i sztuki użytkowej.

Jednym z jej największych osiągnięć jest nagroda specjalna w międzynarodowym konkursie „Dziecko i pies”. Brała też udział w wystawach zbiorowych Wydziału Artystycznego i wystawach pokonkursowych.

#2c

NA GRANICY SNU

Pomysł wystawy zrodził się przypadkowo. Z kilku prac powstał cykl obrazów, które tworzą spójną klimatycznie całość. Autorskie poetyckie komentarze rozwijają ideę uzupełniając jednocześnie sens.
Prace przywołują na myśl marzenia senne. Ukazując baśniowy świat zapraszają do wgłębienia się niego i odkrycia jego tajemnic. Charakterystyczna dla wystawy jest jej melancholijność i nastrojowość. Przedstawione postacie zdają się być zatrzymane w czasie, przyłapane na refleksji.
Całą wystawę łączy również technika olejna, w której wykorzystane są wielorakie sposoby malowania, począwszy od laserunku a na impaście kończąc.

#3c

designed by know-line.pl