Masz firmę a nie masz konta w ZUS? Lubelski ZUS zaprasza w sobotę 21 stycznia

Data dodania: 18 styczeń 2023
Masz firmę a nie masz konta w ZUS? Lubelski ZUS zaprasza w sobotę 21 stycznia

Dla spóźnialskich lubelski ZUS będzie otwarty w najbliższą sobotę.

Przeczytaj bo to ważna informacja dla Ciebie.
Każdy płatnik składek do 30 grudnia 2022 r. powinien posiadać profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Jest to obowiązek ustawowy i dotyczy wszystkich przedsiębiorców! Więc jeśli jesteś przedsiębiorcą i nie masz jeszcze profilu na PUE, aktywuj go jak najszybciej.

Aby ułatwić płatnikom składek założenie obowiązkowego profilu, w najbliższą sobotę 21 stycznia 2023 r. w godz. 8.00-13.00 będą czynne sale obsługi klientów w jednostkach terenowych oddziału ZUS w Lublinie.

Do tej pory obowiązek posiadania profilu na PUE ZUS mieli płatnicy rozliczający składki za więcej niż 5 osób. Po zmianach obowiązek ten dotyczy wszystkich przedsiębiorców – także właścicieli małych firm, czyli zatrudniających do 5 pracowników oraz tych, którzy płacą składki tylko za siebie.
PUE ZUS umożliwia załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi. Przedsiębiorcy przez Internet mogą składać wnioski do ZUS i korzystać z bezpłatnej aplikacji ePłatnik, która jest przeznaczona do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych.
Przedsiębiorcy dzięki profilowi na PUE ZUS:- mogą kontrolować stan swoich rozliczeń z ZUS, – mają dostęp do zwolnień lekarskich swoich pracowników,- mogą samodzielnie tworzyć elektroniczne dokumenty z danymi z ZUS i przekazywać je do innych instytucji (np. banku lub urzędu).
Więcej informacji o rejestracji i logowaniu do PUE ZUS znajdziesz na stronie www.zus.pl

designed by know-line.pl