Miasto Lublin wspiera startupy z sektora kreatywnego

Data dodania: 29 marzec 2023
Miasto Lublin wspiera startupy z sektora kreatywnego

Do 7 maja startupy z sektora kreatywnego mogą zgłaszać udział w tegorocznej edycji konkursu Creative Business Cup Poland 2023. Jest to szansa na zdobycie nie tylko nagrody pieniężnej, ale także unikalnego doświadczenia i zaprezentowanie swojego pomysłu międzynarodowemu jury i potencjalnym inwestorom. Konkurs wpisuje się w program Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

 

Przemysły kreatywne są coraz szybciej rozwijającym się sektorem nie tylko w Lublinie, ale na całym świecie. Podejmowanie nowych form instytucjonalizacji, wsparcia i współpracy na rzecz młodych firm kreatywnych wymaga pełnej synergii ze strony samorządu, miejskich instytucji kultury, twórców, biznesu i sektora edukacji artystycznej. Działania takie jak konkurs Creative Business Cup, wpisują się w tę ideę oraz założenia Strategii Lublin 2030 dotyczące kompleksowego podejścia do budowy ekosystemu startupowego w naszym mieście. Cieszymy się, że już po raz siódmy Lublin będzie gościł startupy z całej Polski, a my poznamy kolejne innowacyjne i kreatywne pomysły, które będą miały szansę powalczyć o udział w finale konkursu Creative Business Cup 2023 w Kopenhadze – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Celem konkursu jest promowanie i wspieranie rozwoju startupów z sektora kreatywnego, a także wyłonienie najlepszego polskiego startupu, który reprezentował będzie nasz kraj podczas międzynarodowego finału konkursu Creative Business Cup 2023 w Kopenhadze. Niezależnie od wyniku, uczestnicy otrzymają indywidualną ekspercką ocenę swoich pomysłów oraz wskazówki, które pozwolą jeszcze lepiej rozwijać prezentowane startupy. Ponadto, zwycięzcy Creative Business Cup Polska, przed właściwym finałem konkursu w Danii, otrzymają od Polskiej Fundacji Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” w Lublinie pełny mentoring w zakresie udoskonalenia swojego wystąpienia, a także wsparcie i szkolenie z zakresu prezentacji i kompetencji językowych. Tak przygotowani, dostaną zaproszenie do udziału w międzynarodowym finale w Kopenhadze. Tam zwycięzcy krajowych edycji Creative Business Cup będą walczyć nie tylko o trzy nagrody pieniężne, ale przede wszystkim o rozpoznawalność na rynku i finansowanie od zagranicznych inwestorów.

 

Miasto Lublin od 2017 roku jest Partnerem Krajowym konkursu Creative Business Cup, międzynarodowej inicjatywy skupiającej blisko 100 krajów z całego świata. Głównymi celami konkursu są: wspieranie rozwoju biznesowego startupów z sektora kreatywnego, umożliwienie lokalnym firmom dostępu do międzynarodowego rynku, przedstawienie inwestorom innowacyjnych pomysłów, budowanie sieci kontaktów pomiędzy startupami, organizacjami i biznesem oraz wzmacnianie współpracy międzynarodowej.

 

Koordynatorem tegorocznej edycji konkursu jest Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie. Fundacja „OIC Poland” integruje i rozwija środowisko startupowe m.in. poprzez prowadzenie Platformy Startowej Unicorn Hub oraz szeregu działań na rzecz przedsiębiorczości i rozwoju zasobów ludzkich.

 

Formularz zgłoszeniowy oraz szersze informacje o konkursie dostępne są na stronie cbc.oic.lublin.pl.

 

designed by know-line.pl