Miasto movie w październiku

Data dodania: 30 wrzesień 2017
Jesienne Miasto movie zabierze nas na wycieczkę w przyszłość widzianą oczyma znanych twórców filmowych. Każdy z nas od czasu do czasu zastanawia się, jak będzie wyglądał świat za kilkadziesiąt czy kilkaset lat. Być może jeden z reżyserów odgadł przyszłość i zobaczymy ją w pażdzierniku w Warsztatach Kultury. 

Dziś ostatni wrześniowy seans. Zobaczymy film o sztucznej inteligencji i dążeniu człowieka do boskiej perfekcji – Ex Machina. Zapraszamy o 19:00 do siedziby przy Grodzkiej 5a w Lublinie. 

THX 
"" Data:
4 października 2017,
godz. 19.00-20:45

Miejsce:
Warsztaty Kultury
ul. Grodzka 5a, Lublin

WSTĘP WOLNY

Zanim George Lucas rozpoczął podbój filmowego świata kosmiczną sagą „Gwiezdne wojny”, kręcił filmy skromne, niskobudżetowe, ale znamionujące już jego ogromne pokłady talentu i wyobraźni. Jednym z takich obrazów jest właśnie „THX” – niepokojąca antyutopia o społeczeństwie przyszłości, całkowicie kontrolowanym i sterowanym przez rząd. Wszystkie myśli, uczucia, wątpliwości są prześwietlane i analizowane przez rządowy system, zaś najgorszą zbrodnią w tym zdehumanizowanym świecie jest miłość. Wyrwać się z tej pułapki próbuje jeden bezimienny człowiek, opatrzony jedynie numerem, tytułowy THX 1138. Czy mu się uda oraz czy ucieczka z tego sterylnego i skrajnie nieprzyjaznego środowiska jest w ogóle możliwa? Warto się o tym przekonać samemu. 
   
O-bi, O-ba: Koniec cywilizacji 
"" Data:
11 października 2017,
godz. 19.00-20:30

Miejsce:
Warsztaty Kultury
ul. Grodzka 5a, Lublin

WSTĘP WOLNY

Piotr Szulkin to prawdopodobnie najważniejszy polski twórca w nurcie science fiction. Reżyser, scenarzysta, pisarz od lat, w sposób bardzo konsekwentny, podąża obraną przez siebie ścieżką artystyczną. Jego dzieła cechuje specyficzny klimat, pełen szarości, beznadziei, nieco nihilistyczny, a z drugiej strony skupiony na człowieku i jego walce o zachowanie człowieczeństwa nawet w skrajnych warunkach. „O-bi, o-ba: Koniec cywilizacji” to jeden z najlepszych filmów Szulkina. Widzimy w nim świat po atomowej apokalipsie. Niedobitki ludzkości skryte w schronie czekają na ratunek w postaci cudownej arki, która ma przybyć i ocalić ludzi. Nikt nie wie, kiedy ma to nastąpić i czy arka naprawdę istnieje, każdy jednak chce żyć nadzieją, że ocalenie nadejdzie. Wśród czekających są m.in. Soft (Jerzy Stuhr) i Gea (Krystyna Janda).
   
Droga
"" Data:
18 października 2017,
godz. 19.00-21:00

Miejsce:
Warsztaty Kultury
ul. Grodzka 5a, Lublin

WSTĘP WOLNY

Znakomita ekranizacja głośnej, nagrodzonej nagrodą Pulitzera, powieści Cormacka McCarthy’ego. Autor kreśli posępny obraz zdegenerowanego świata przyszłości, w którym, przez opanowaną przez bandy kanibali Amerykę, wędrują ojciec i syn. Celem tej wędrówki jest dotarcie nad ocean, gdzie ponoć odradza się cywilizacja. Za kamerą tego sugestywnego filmu stanął John Hillcoat, który zasłynął wieloletnią współpracą z Nickiem Cavem, kręcąc większość teledysków artysty. Sam Cave oraz Warren Ellis (główna siła napędowa The Bad Seeds) skomponowali znakomitą muzykę do „Drogi”. Całości dopełnia świetna obsada aktorska na czele z Charlize Theron, Robertem Duvallem, Guyem Pearcem i Viggo Mortensenem w roli ojca.
   
eXistenZ
"" Data:
25 października 2017,
godz. 19.00-20:45

Miejsce:
Warsztaty Kultury
ul. Grodzka 5a, Lublin

WSTĘP WOLNY

David Cronenberg to artysta, który przez ponad 50 lat swojej reżyserskiej kariery stworzył autorski język filmowy oraz zbiór przynależnych mu tematów i motywów. Do tej grupy można zaliczyć m.in. zagadnienia biomechaniki, sztucznej inteligencji czy tworzenia świata wirtualnego. Wszystkie te sprawy, fascynujące Cronenberga od lat, mają odbicie w „eXistenZ”. Reżyser zaprasza nas do szalonej i niebezpiecznej podróży w świat przyszłości i organicznych gier komputerowych, wszczepianych ludziom za pomocą chipów. Dwójka bohaterów po awarii jednej z prototypowych gier, musi zagłębić się w jej świat i naprawić błędy. Im głębiej wchodzą w iluzyjny świat, tym bardziej zaciera się granica pomiędzy fikcją, a rzeczywistością. Dla fanów Cronenberga pozycja obowiązkowa, dla widzów nie znających dokonań Kanadyjczyka dobry pretekst, żeby zapoznać się z jego stylem.
   
POLECAMY: W poszukiwaniu ciszy
"" Data:
7 października 2017,
godz. 19.30-21:00

Miejsce:
Warsztaty Kultury
ul. Grodzka 5a, Lublin

WSTĘP WOLNY

Przez 100 tys. lat obecności człowieka i jego przodków na Ziemi większość naszego globu spowijała cisza. Rewolucja przemysłowa, a wraz z nią rozwój miast w ostatnich 150 latach przyniosły zasadniczą zmianę – dziś otacza nas kakofonia dźwięków, a natężenie decybeli często przekracza granice bólu. Według Światowej Organizacja Zdrowia zanieczyszczenie hałasem jest prawie tak samo groźne dla ludzkiego organizmu jak skażenie powietrza. Bohaterami filmu są ci, którzy przypominają o znaczeniu ciszy w naszym życiu: pisarze, których książki opiewają zbawiennie dla psychiki minimalizowanie bodźców; naukowcy zajmujący się badaniem wpływu poziomu decybeli na nasze samopoczucie; mnisi zen praktykujący ceremonię parzenia herbaty; księża składający śluby milczenia w monasterach; strażnik parku narodowego znajdujący rozkosz w słuchaniu pękającej kry; wędrowiec przemierzający przez 12 miesięcy w absolutnym milczeniu całą Amerykę.
designed by know-line.pl