Miasto zaprasza na rodzinne warsztaty kulinarne z okazji Dnia Mamy

Data dodania: 15 maj 2024
Miasto zaprasza na rodzinne warsztaty kulinarne z okazji Dnia Mamy

„Bez Mamy się nie uda” to hasło rodzinnych warsztatów kulinarnych, na które Miasto zaprasza mamy wraz z dziećmi. Wydarzenie odbędzie się 24 maja, a już w najbliższy piątek (17 maja) rusza rejestracja uczestniczek i uczestników. Okazją do wspólnego spotkania jest zbliżający się Dzień Matki.

Dzień Matki to wyjątkowe święto, kiedy w szczególny sposób możemy podziękować naszym mamom za ich miłość, opiekę, ciepło i przekazywaną mądrość. Najlepszym sposobem na wyrażenie naszej wdzięczności jest wspólnie spędzony czas. Dlatego zapraszamy na rodzinne warsztaty kulinarne, które będą okazją do wzmacniania relacji oraz doskonałej zabawy. Z pewnością będzie to spotkanie pełne aromatycznych przygód, podczas których mamy i dzieci będą przygotowywać wspaniałe smakołyki – mówi Anna Augustyniak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Kulinarne warsztaty „Bez Mamy się nie uda” to wspólna inicjatywa Miasta Lublin i Arche Hotel Lublin, realizowana w ramach Programu „Rodzina Trzy Plus”. Są one skierowane do mam oraz ich dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Uczestniczki i uczestnicy spotkania będą pracować w parach i poznają, m.in. tajniki wyrobu ciasta z kruszonką i owocami czy słodkich pierogów z truskawkami. Zajęcia odbędą się w piątek (24 maja) o godz. 17.00 w Hotelu Arche Lublin przy ul. Zamojskiej 30 i będą trwały ok. 3 godzin. W warsztatach mogą wziąć udział członkinie i członkowie wszystkich lubelskich rodzin, zarówno dużych, jak i tych mniejszych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja poprzez formularz on-line. Na jednym formularzu zgłoszeniowym można dokonać zgłoszenia mamy i maksymalnie dwójki dzieci. Zapisy na spotkanie ruszą w najbliższy piątek (17 maja), od godz. 10.00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się na warsztaty osoby zainteresowane zostaną powiadomione za pośrednictwem poczty e-mail.

Lubelski Program „Rodzina Trzy Plus” od 2012 roku stanowi platformę współpracy pomiędzy Miastem i sektorem prywatnym w zakresie wsparcia mieszkających w Lublinie rodzin z co najmniej trojgiem dzieci. Lublin był pierwszym ośrodkiem w województwie lubelskim, który wdrożył to nowatorskie rozwiązanie. Jego wprowadzenie stało się impulsem do podjęcia prorodzinnych działań przez kolejne samorządy w Polsce, a lubelska Karta Rodzina Trzy Plus była wzorcem dla ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Obecnie posiadaczami Kart Rodzina Trzy Plus jest ponad 4,1 tys. mieszkających w mieście rodzin – z Programu skorzystało już 92% uprawnionych. Uczestniczkami i uczestnikami mogą być wszyscy rodzice, którzy zamieszkują w Lublinie oraz wychowują łącznie co najmniej troje dzieci w wieku do 18. roku życia lub do ukończenia 25 lat, gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej. Każdego roku w ramach Programu realizowanych jest wiele działań i inicjatyw skierowanych do dzieci, ale także takich o charakterze międzypokoleniowym. Więcej informacji znajduje się na stronie www.trzyplus.lublin.eu.

designed by know-line.pl