Międzynarodowa konferencja „OxiZymes in Lublin”

Data dodania: 03 lipiec 2024
Międzynarodowa konferencja „OxiZymes in Lublin”

w dniach 9-12 lipca 2024 roku na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. „OxiZymes in Lublin” organizowana przez Instytut Nauk Biologicznych. Jest to kontynuacja serii wydarzeń naukowych poświęconych badaniom nad enzymami z klasy oksydoreduktaz, które zostały zainicjowane w 2002 roku przez grupę naukowców z uniwersytetów europejskich. Uroczyste otwarcie konferencji odbędzie się 10 lipca (środa) o godz. 9:00 w auli 105 w Instytucie Informatyki UMCS (ul. Akademicka 9, Lublin).

 

Opierając się na sukcesie poprzednich spotkań OxiZymes, XI edycja organizowana w Lublinie położy nacisk na przedstawienie najświeższych osiągnięć naukowych z zakresu odkryć nowych enzymów i ich zastosowań biotechnologicznych. Wydarzenie to będzie wyjątkową okazją do spotkania badaczy z całej Europy z czołowymi naukowcami z Polski (w tym z lubelskich jednostek uniwersyteckich i badawczych) w celu transferu wiedzy i nawiązania współpracy naukowej.

 

Konferencja została zaplanowana na ok. 150 osób, spośród których niemal 100 to goście zagraniczni z wielu ośrodków naukowych Europy. Komitet Naukowy konferencji jest międzynarodowy i tworzą go wybitni badacze z takich krajów jak: Włochy, Niemcy, Portugalia, Hiszpania, Francja, Finlandia, Niderlandy, Polska czy Austria.

 

W załączniku znajduje się plakat i program wydarzenia. Link do konferencji – https://www.umcs.pl/en/oxizymesinlublin.htm

designed by know-line.pl