Międzynarodowy Dzień Archiwów w Archiwum Państwowym w Lublinie

Data dodania: 05 czerwiec 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Archiwum Państwowe w Lublinie zaprasza do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Archiwów,  który organizujemy pod hasłem "Archiwum. Jesteś tutaj!". 9 czerwca 2016 (czwartek) będzie możliwość skorzystania z atrakcji przygotowanych dla różnych grup wiekowych. 

PROGRAM:

 • Puzzle wielkoformatowe
  Sprawdź się w układaniu puzzli dostępnych w trzech wzorach, prezentujących różne rodzaje archiwaliów przechowywanych w lubelskim Archiwum.
  Godz. 9:00-16:00. Miejsce: Dziedziniec.
 • Gra planszowa „Archiwum. Jesteś tutaj!”
  Zgłoś drużynę i sprawdź swoją wiedzę nt. historii Polski, Lublina i regionu. Poznaj miejsce, w którym gromadzone są źródła historyczne nawet sprzed siedmiu wieków.  Grę poprzedzi krótka prelekcja o archiwach i ich zasobach.
  Zgłoszenia grup: tel. 81 528 61 55 lub e-mail promocja@lublin.ap.gov.pl
  Godz. 9:00-16:00. Miejsce: Dziedziniec.
 • Gra miejska „Znani Nieznani”
  Podążaj ulicami Starego Miasta i Śródmieścia i rozwiązuj zagadki zadawane przez napotykane postacie historyczne, które zapisały się w dziejach Polski,  a tym samym Lublina i regionu. Do wygrania atrakcyjne nagrody!
  Regulamin i pytania eliminacyjne prezentujemy na stronie www.lublin.ap.gov.pl. Zgłoszenia drużyn – e-mail konkurs@lublin.ap.gov.pl
  Godz. 10:30-14:00. Miejsce: Dziedziniec, Stare Miasto, Śródmieście
 • Warsztaty
  Storytelling, grafika 3D, wyszukiwanie materiałów archiwalnych na potrzeby tworzenia gier historycznych – warsztaty i zajęcia przeprowadzą twórcy gry komputerowej "Lublin 1617".
  Godz. 13:00-17:00. Miejsce: Sala Konferencyjna.
 • Archiwum od środka
  Zwiedzanie Archiwum dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych.
  Wejścia o godzinie 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00.

Grupy zorganizowane chcące wziąć udział w ww. punktach programu prosimy o wcześniejsze zgłoszenie pod nr. tel. 81 528 61 55 lub e-mail: promocja@lublin.ap.gov.pl.

Patronat medialny nad wydarzeniami Międzynarodowego Dnia Archiwów organizowanymi przez Archiwum Państwowe w Lublinie objęli: Dziennik Wschodni, Gość Niedzielny, Kurier Lubelski, Radio Centrum, Radio Lublin, Wyborcza.pl – Lublin. Współpraca: Archiwum Kryminalne m. Lublina, Let Me Out Lublin, Lublin 1617. Organizatorzy: Archiwum Państwowe w Lublinie, Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych.

 

Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.lublin.ap.gov.pl/.

 

designed by net-line.pl