Międzynarodowy Dzień Tańca w Centrum Kultury trwa aż trzy dni

Data dodania: 23 kwiecień 2015

[b]29 kwietnia już po raz 33. będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Tańca. Datę tę wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. Centrum Kultury w Lublinie postanowiło rozpocząć świętowanie już dwa dni wcześniej.[/b]

27 kwietnia zobaczymy nagrodzony spektakl "Niżyński. Święto snów" z brawurową kreacją Tomasza Wygody. Ten solowy performans to nowa inscenizacja baletu Igora Strawińskiego, będąca podróżą przez odmienne stany świadomości Wacława Niżyńskiego, zrealizowana na podstawie jego „Dziennika” oraz twórczości. Dzień później zapraszamy na spektakl Macieja Kuźmińskiego "Różnica i Powtórzenie" – dwuczęściowy spektakl inspirowany tekstami filozofów Sorena Kierkegaarda i Gillesa Deleuza. Obie części to próba odpowiedzi na pytania: co jest zmienne – ja, czy rzeczywistość wokół mnie, oraz czy powtórzenie jest w ogóle możliwe.
szot

Dokładnie w Międzynarodowy Dzień Tańca zapraszamy na prezentacje choreograficzne uczestników projektu "Myśl w ruchu", członków Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej i Em6 Zespołu "Rytm". W Sali Kinowej w ramach Kina Mistrzów Tańca zobaczymy film Lloyda Newsona "The Cost of Living", natomiast o godz. 22.00 zapraszamy do Sali Widowiskowej na Jam Dance Day Session. Improwizacje poprowadzi Elisabetta Cansonni.

[b]PROGRAM:
-Sławomir Krawczyński, Anna Godowska, Tomasz Wygoda – "Niżyński. Święto snów"
27.04 / pon. / godz. 19.00

-Maciej Kuźmiński – Różnica i powtórzenie
28.04 / wt. / godz. 19.00

-Cztery kąty i piec piąty, czyli Bajki – nie’Bajki
29.04 / śr. / godz. 18.00

-Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej/ Em6 Zespołu „Rytm”
29.04 / śr. / godz. 19.30

-Kino Mistrzów Tańca: Lloyd Newson, DV8 "The Cost of Living"
29.04 / sr. / godz. 20.30[/b]

designed by know-line.pl