Międzynarodowy Dzień Życzliwości w Tarasach Zamkowych

Data dodania: 19 listopad 2015

Już w najbliższą sobotę na dachu Tarasów Zamkowych będzie można przekonać się, jak otwartym i życzliwym miastem jest Lublin. To właśnie tu, 21 listopada o godz. 13.00, młodzież biorąca udział w projekcie „Lublin w sieci życzliwości” spróbuje stworzyć największy w historii miasta „Krąg Życzliwości”. W akcji może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku i zaangażowania w projekt.

Krąg Życzliwości” to wydarzenie, które na stałe już wpisało się w lubelskie obchody, przypadającego na 21 listopada, Międzynarodowego Dnia Życzliwości. Akcja odbędzie się już po raz siódmy, ale pierwszy raz na dachu Tarasów Zamkowych, które w tym roku zostały partnerem projektu „Lublin w sieci życzliwości”. Celem kampanii, organizowanej przez Fundację Działań Edukacyjnych KReAdukacja, jest promocja życzliwości poprzez zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzeby osób żyjących na co dzień w ich otoczeniu i zaangażowanie młodzieży do działania na rzecz lokalnego środowiska.

Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych, uczestniczący w projekcie, przygotowują i realizują własne inicjatywy na rzecz wybranej przez siebie instytucji np. Domu Dziecka czy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Na każdym etapie pracy towarzyszy im animator – wolontariusz Fundacji, który wspiera, pomaga i podpowiada najlepsze rozwiązania. Wszystkie przygotowane projekty realizowane są w dniach 16 – 22 listopada podczas Tygodnia Życzliwości.

Krąg Życzliwości” jest kulminacyjnym punktem kampanii, pozwalającym spotkać się wszystkim uczestnikom akcji, wolontariuszom i mieszkańcom Lublina. Na dachu Tarasów Zamkowych stworzą oni symboliczny żywy krąg. Nie zabraknie tańców, zabaw i rozmów na temat działań na rzecz lokalnej społeczności, w które w tym roku zaangażowali się młodzi lublinianie.

[i]Zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Życzliwości. 21 listopada na dachu Tarasów Zamkowych stworzymy wyjątkowe źródło pozytywnej energii, którą będziemy chcieli przekazać wszystkim mieszkańcom naszego miasta[/i] – mówi Agnieszka Łuczkowska, Marketing Manager Tarasów Zamkowych.

designed by know-line.pl