Międzypokoleniowe warsztaty florystyczne w Ogrodzie Botanicznym UMCS

Data dodania: 10 sierpień 2018

w imieniu pracowników Ogrodu Botanicznego UMCS zapraszam do wzięcia udziału w zajęciach warsztatowych o tematyce ziołowej.

Chcielibyśmy, aby była to okazja do spotkania i współpracy dwóch pokoleń, dlatego w sposób szczególny zapraszamy dziadków wraz z wnukami. Tego dnia (14.08.2018)  przybliżymy tradycję tworzenia ziołowych bukietów, które będą święcone podczas obchodów Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwanym Świętem Matki Boskiej Zielnej. Uczestnicy dowiedzą się, co symbolizują poszczególne zioła oraz sami wykonają kompozycje z roślin zebranych w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Oprócz bukietów wykonamy również przestrzenne dekoracje na plastrach drewna.

Uczestnicy: dziadkowie wraz z wnukami. Biorąc pod uwagę, że dzieci korzystają z okresu wakacyjnego, zapraszamy również seniorów, którzy chcą wziąć udział indywidualnie w naszych zajęciach.

Miejsce: Ogród Botaniczny UMCS, spotkanie z uczestnikami: 14.08.2018 r. o godz. 11:00 przy wejściu od strony ul. Willowej.

Czas trwania: ok 2,5 godz.

Koszt: 15 zł para – osoba dorosła i dziecko, 10 zł – osoby, które biorą w zajęciach udział indywidualnie. Płatność w kasie Ogrodu w dniu warsztatów.

Obowiązują zapisy telefoniczne pod nr. 81 743 49 00. Chęć wzięcia udziału można zgłaszać do 13.08.2018 r. do godziny 13:00. Liczba miejsc jest ograniczona.
 

designed by net-line.pl