12 kwietnia, godz. 13.00 – Saksofon w kliku odsłonach: solo i kameralnie. Kolejny z koncertów z cyklu „Biblioteczne wtorki z muzyką klasyczną”. Współpraca ze Szkołą Muzyczną I i II stopnia T. Szeligowskiego. Spotkanie odbędzie się w Filii nr 2 MBP. przy. ul. Hempla 5.
13 kwietnia, godz. 17.00 – Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem. Jacek Dehnel (ur. 1980 w Gdańsku) – poeta, tłumacz, prozaik, malarz. Autor m.in. powieści Lala. Filia nr 12, ul. Żelazowej Woli 7.
14 kwietnia 2011, godz. 17.00 – wykład z cyklu „Aktualność sztuki” – Prof. dr hab. Lechosław Lameński – "Współczesność religii w rzeźbie polskiej XX wieku. Jerzy Jarnuszkiewicz jako propagator metalu".
Jerzy Jarnuszkiewcz to jeden z najciekawszych rzeźbiarzy polskich XX wieku. To on jako pierwszy z naszych twórców postanowił wykorzystać metal jako główny materiał do swoich rzeźb. Chociaż rozpoczynał swoją karierę artystyczną w okresie socrealizmu bardzo szybko wykształcił własne, oryginalne środki wyrazu. Zawsze interesował go człowiek w konkretnej rzeczywistości. W miarę upływu lat zaczęły się pojawiać w jego twórczości wątki religijne, wykonał cały szereg prac sakralnych, przeznaczonych do konkretnych wnętrz kościelnych (zarówno dużych, trójwymiarowych rzeźb figuralnych, jak i płaskorzeźb oraz medali). Poza bogatą i różnorodną twórczością, Jerzy Jarnuszkiewicz był znakomitym dydaktykiem, z jego pracowni w warszawskiej ASP wyszło wielu ciekawych twórców. Filia Nr 2, ul. Jana Hempla 5
15 kwietnia, godz. 17.00 – Z cyklu Czarne inspiracje zapraszamy na spotkanie z Witoldem Szabłowskim znanym reportażystą. Tematem spotkania Turcja i najnowsza książka W. Szabłowskiego „Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji”. Spotkanie odbędzie się w Filii nr 2 MBP. przy. ul. Hempla 5.
28 kwietnia, godz. 12.00 – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – Maria Ekier w Galerii 31 – wernisaż ilustracji książki dziecięcej.
Maria Ekier ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki w pracowni profesora Jana Marcina Szancera i pracowni profesora Juliana Pałki w 1971 roku). Projektuje okładki, ilustruje książki dla dzieci. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień (są wśród nich: plakieta BIB przyznana w 1999 i 2007 roku, wpis na Listę Honorową IBBY, tytuł Najpiękniejszej Książki Roku w konkursie PTWK dla autorskiej książki Kocur mruży ślepia złote, Medal Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości). Spotkanie odbędzie się w Filii nr 30 MBP przy ul. Braci Wieniawskich 5.