Młodzi Raperzy! | konkurs

Data dodania: 31 marzec 2023
Młodzi Raperzy! | konkurs

Tworzysz muzykę a w Twoich żyłach płynie rap? Czas wyjść z ukrycia!

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie, którego laureaci zaprezentują się na muzycznej scenie Nocy Kultury! To świetna okazja aby podzielić się swoją twórczością i zdobyć uznanie lubelskiej publiczności! Tegoroczna edycja Nocy Kultury organizowana jest w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Dlaczego warto?
Udział w konkursie to niepowtarzalna okazja na zaprezentowanie swojego talentu przed wielotysięczną publicznością festiwalu. Noc Kultury to wyjątkowe wydarzenie, które skupia się na promocji sztuki i kultury, a także na zachęcaniu młodych ludzi do poszukiwań artystycznych. Wymiana pomysłów i doświadczeń z innymi muzykami może być nieocenioną wartością dla Waszej pracy i rozwoju artystycznego. Artyści wybrani w naborze znajdą się w oficjalnym programie Nocy Kultury, zyskają promocję w materiałach drukowanych, na stronie internetowej oraz na social mediach festiwalu.

 Jakie są warunki uczestnictwa?

  • W konkursie mogą wziąć udział wykonawcy indywidualni lub zespoły z całej Polski, którzy tworzą i występują amatorsko i nie posiadają kontraktu z profesjonalną wytwórnią płytową.
  • Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży i noclegów, nie wypłacają honorariów, zapewniają natomiast obsługę techniczną (nagłośnienie, oświetlenie), oraz promocję i dokumentację fotograficzną występu.

 Jak się zgłosić?

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2023 r. za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie nockultury.pl. Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają osoby w wieku 18 -25 lat.


Harmonogram konkursu

do 30 kwietnia 2023 – nabór zgłoszeń

maj 2023 – eliminacje konkursowe (dokładną datę organizatorzy podadzą wkrótce)

3 czerwca 2023 r. – prezentacja laureatów konkursu na głównej scenie muzycznej Nocy Kultury

O Nocy Kultury
Noc Kultury to kilkaset bezpłatnych wydarzeń artystycznych w przestrzeni publicznej Lublina. To tysiące uśmiechniętych ludzi spacerujących ulicami miasta w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń. To jedyna taka noc w roku, kiedy niemożliwe staje się możliwe! Koncerty, instalacje świetlne, spektakle, pokazy, warsztaty i wiele, wiele innych, wymykających się definicjom. Uczestnicy mogą przeżyć kumulację doświadczeń i przygód spakowanych w pakiet siedmiu godzin. Tylko od nich zależy, czy to będzie noc szalonych koncertów i spektakli, czy kameralnych spotkań literackich. Noc Kultury poprzez instalacje w przestrzeni publicznej zmienia całe ulice nie do poznania: to czas, kiedy można wąchać bramy, głaskać kudłate ściany, zaglądać przez dziurkę od klucza do fantastycznych światów. Przed wyjściem koniecznie trzeba naładować baterie w aparacie.

Noc Kultury
3/4 czerwca 2023
Lublin – Stare Miasto i Śródmieście
nockultury.pl
Wstęp wolny.

Organizatorzy wydarzenia:
Warsztaty Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin oraz Miasto Lublin.
Wydarzenie w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

O Europejskiej Stolicy Młodzieży
Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce, został Europejską Stolicą Młodzieży. Międzynarodowe jury uznało, że to właśnie Lublin będzie miał okazję zaprezentować Europie wartości ważne dla młodych, pokazać ich aktywności i skierować uwagę w swoich działaniach na młodzież. Tytuł ESM przyznawany jest przez Europejskie Forum Młodzieży na okres jednego roku. Jego celem jest wzmocnienie pozycji młodych ludzi, zwiększenie ich uczestnictwa w podejmowaniu decyzji w mieście oraz budowanie ich tożsamości europejskiej, ale też wspieranie zaangażowania mieszkańców miasta energią i aktywnością młodych osób. To również promocja młodej, szeroko pojętej kultury i aktywności młodzieży na wielu płaszczyznach.

designed by know-line.pl