Mocno teatralny tydzień w Teatrze Starym

Data dodania: 15 kwiecień 2015

"Obietnica poranka" Anna Seniuk, Grzegorz Małecki
PIĄTEK 17.04 / 19.00
SOBOTA 18.04 / 17.00 i 20.00
Rodzinny spektakl Anny Seniuk i Grzegorza Małeckiego. Aktorzy Teatru Narodowego opowiadają dzieje niezwykłej relacji nadopiekuńczej matki i jej syna – pisarza, na podstawie autobiografii Romaina Gary’ego. Po co nam matki? – pyta Gary w spektaklu – na ile nas stwarzają, czemu wpisują w nasze życie swoje ambicje, co im naprawdę zawdzięczamy?

"Sceny z życia małżeńskiego" Teatr Kamienica / Warszawa
CZWARTEK 23.04 / 17.00 i 20.00
Wszyscy pamiętamy film Ingmara Bergmana, zobaczmy teraz jak można inaczej opowiedzieć tamtą historię. W teatrze. "Sceny z życia małżeńskiego" to swoiste studium związku i jego rozpadu. Dwoje, wydawałoby się szczęśliwych, dorosłych i wykształconych ludzi (ona prawnik, on naukowiec) staje przed decyzją o rozstaniu. Jak wygasło ich uczucie i kto był temu winny? więcej

"Skarb" reż. Leszek Mądzik
NIEDZIELA 19.04 / 16.00 i 17.30
Ulubiony spektakl dla dzieci w Teatrze Starym wraca na afisz! Ostatni raz w tym sezonie podwójna prezentacja "Skarbu", spektaklu Leszka Mądzika zrealizowanego dla Teatru Starego. Bohaterami przedstawienia stają się najmłodsi widzowie. Zakładając wciąż nowe kolorowe maski, spotykają różne przygody, które doprowadzą ich do szczęśliwego końca.

KROKE "Ten"
ŚRODA 22.04 / 19.00
Ulubieńcy Spielberga i współpracownicy Petera Gabriela, z Nigelem Kennedym nagrali płytę, a z Anną Marią Jopek koncertują. Wydali swój dziesiąty już album. "Ten" ma podsumować dwie dekady działalności Kroke i otworzyć nowy rozdział world music w Polsce. Podczas koncertu słuchacze odnajdą wszystko to, co w muzyce tria najwspanialsze.

"Jak zostać królem" reż. Tom Hooper
PONIEDZIAŁEK 20.04 / 18.00
Poruszająca historia o przełamywaniu słabości, o męskiej przyjaźni i miłości małżeńskiej w świetnej, klasycznej realizacji ma wymiar uniwersalny, nic dziwnego, że na całym świecie odniosła ogromny sukces artystyczny (114 nagród, 146 nominacji) i frekwencyjny. Nie bez znaczenia jest także obsada: Colin Firth, Helena Bonham Carter oraz Geoffrey Rush w roli ekscentrycznego logopedy, którego niekonwencjonalne metody leczenia miały niemały wpływ na historię Anglii.

Bitwa o kulturę. O sztuce „przegrywania”
WTOREK 21.04 /18.00
Gościem Łukasza Drewniaka w cyklu "Bitwa o kulturę" będzie Joanna Szczepkowska, wybitna aktorka, zaczepna felietonistka i płodna pisarka. Rozmowa będzie o tym, jak nie milczeć w sztuce, jak walczyć o siebie i jaki ślad po sobie trzeba zostawić. Co jest zwycięstwem artysty a co porażką? Co trzeba o sobie wiedzieć, żeby tworzyć? Także o dwóch najnowszych książkach Joanny Szczepkowskiej: „Kto ty jesteś? Początek sagi rodzinnej” i „Wygrasz jak przegrasz (Autobiografia)” oraz o jej autorskim spektaklu „Pelcia” zrealizowanym w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie-Nowej Hucie.

designed by know-line.pl