„Moje wędrówki po Lublinie” tematem konkursu dla przedszkolaków

Data dodania: 18 kwiecień 2023
„Moje wędrówki po Lublinie” tematem konkursu dla przedszkolaków

Do odkrywania przez najmłodszych ciekawych miejsc Lublina oraz rozwijania swoich talentów i pasji zachęca nowy miejski konkurs plastyczny „Moje wędrówki po Lublinie”. Mogą wziąć w nim udział wszystkie dzieci uczęszczające do lubelskich przedszkoli. Czas na składanie prac mija 12 maja.

Do udziału w konkursie zapraszam najmłodsze dzieci, dla których może to być okazja do pierwszego poznania miasta i jego malowniczych zakątków. Do zdobycia są atrakcyjne nagrody rzeczowe, a nagrodzone i wyróżnione dzieła zostaną zaprezentowane podczas specjalnej wystawy w Galerii Ratusz  mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

 

Konkurs plastyczny „Moje wędrówki po Lublinie” ma zachęcić najmłodszych do lepszego poznawania Lublina, rozwijania kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej najmłodszych. Adresowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych na terenie miasta Lublin, w trzech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku 3-4 lata, dzieci w wieku 5 lat oraz dzieci w wieku 6-7 lat. Tematyka pracy plastycznej powinna nawiązywać do hasła konkursu „Moje wędrówki po Lublinie”. Praca powinna zostać sporządzona w formacie A3. Może być wykonana w dowolnej technice płaskiej, mozaice, kolażu, wydzierance, wyklejance bibułą, watą itp. Nie będą oceniane prace wykonane techniką sypką oraz prace zespołowe (praca powinna być wykonana indywidualnie).

 

Prace można składać do 12 maja w Ratuszu (Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin, pl. Króla Łokietka 1, 20-109 Lublin), od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 lub przesłać pocztą. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się do 5 czerwca, zaś nagrodzone i wyróżnione prace trafią na wystawę do Galerii Ratusz.

 

Informacje na temat konkursu dostępne są na stronie Lublin.eu
Regulamin konkursu: Regulamin Konkursu Plastycznego

designed by know-line.pl