Most Kultury – kajakiem po Bystrzycy

Data dodania: 10 lipiec 2013

Most Kultury, Lublin

Weekendowe atrakcje na Moście Kultury – spływ kajakowy dla dorosłych i seria teatralnych zabaw dla dzieci "Podwodny świat" a do tego czwartkowe i piątkowe koncerty, spotkania i filmy. Bystro podążajcie nad Bystrzycę!

#3c

11 lipca / czwartek

20.00 Studnia w plenerze / spotkanie
Wspinaczka bez asekuracji, beatbox, nanotechnologia czy streetart – o tym będziemy rozmawiać w plenerowym studio radiowej audycji Józefa Szopińskiego jr. Co tydzień w czwartek w wygodnych fotelach zasiądą młodzi lubelscy podróżnicy, artyści i przedsiębiorcy, którzy opowiedzą o swoich pasjach i zdradzą tajniki projektów, nad którymi obecnie pracują. „Studnia w plenerze” to letnie wydanie audycji, która pojawia się na antenie Polskiego Radia Lublin od 7 lat. Studnia w plenerze: chillout, lemoniada i rozmowy bez napinki.

21.00 Euroshorts Lato 2013 / kino
Rozpoczynamy cykl retrospektywnych pokazów doskonałych krótkich metraży, największych hitów festiwalu filmów krótkometrażowych Euroshorts z ostatnich 21 lat. Będzie rozrywkowo, musicalowo i sensacyjnie. Pokaz nr 1: Polskie reklamy z dawnych lat.

12 lipca / piątek

21.00 How How / koncert
Warszawski zespół How How to przykład bardzo ciekawego połączenia muzyki elektroakustycznej z popem. Sami muzycy określają swoją muzykę jako mieszankę emocji, elektroakustycznych struktur oraz połamanych piosenek w stylu lo-fi. W Lublinie po raz pierwszy.
23.00 Differend / after party

13 lipca / sobota

Podwodny Świat – zabawa teatralna dla dzieci

#2c

W programie:
– wspólny udział w interaktywnym przedstawieniu teatralnym pt. „Rodzinka”
– wspólna inscenizacja piosenki pt. „Roman Chwat”
– nadawanie uczestnikom imion morskich
– nauka piosenki okrętowej
– scenki rodzinne z postaciami rybek
– rozgrzewka pływacka
– prezentacja stroju nurka
– zadania pantomimiczne (fala, lina)
– morski tor przeszkód
– prezentacja wymyślonych stylów pływackich
– konkurs tańca z rybką
– opowieść kapitana
– zagadki
– zabawy z żaglem
– konkurs łowienia rybek na czas
– odgłosy bezludnej wyspy
– szukanie skarbu
– bitwa morska
– konkurs plastyczny (moja ulubiona rybka)
– eksperyment wodny (przelewanie wody z 1 wiaderka plastikowego przez 2 metrową folie do 2-go)
– puszczanie dużych baniek mydlanych
– malowanie twarzy w morskie tematy

15.00 Letnia czytelnia Krytyki Politycznej / spotkanie z książką
W daniach 13 i 14 lipca (sobota – niedziela) zapraszamy do wspólnego czytania na świeżym powietrzu. Na Moście Kultury na Bystrzycy zostaną rozstawione regały z książkami Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Most Kultury zamienimy w wielką letnią czytelnię. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie – beletrystyka, literatura faktu, biografia, ekonomia, polityka, sztuka, kultura i społeczeństwo. Zorganizujemy wygodne miejsca do popołudniowego odpoczynku z książką. Zapraszamy do przyjścia z dziećmi, dla których też mamy i książki i kredki.

20.30 Czarne Lwy z Przedmieścia / potańcówka
Czarne Lwy z Przedmieścia to lubelski zespół, który kontynuuje muzyczne tradycje lat 60. i 70. Na niepowtarzalny styl zespołu ma wpływ nie tylko długoletnia współpraca i doskonałe zrozumienie muzyków, ale także umiejętność grania zabaw, które zadowolą najbardziej wymagającego słuchacza. Pielęgnują honor dobrego, weselnego muzyka, odrzucając ułatwienia, jakie przyniosły nowe elektroniczne wynalazki. Grają wyłącznie na instrumentach akustycznych. Ich brzmienie przywodzi na pamięć potańcówki, dancingi i wesela sprzed 30 lat.

00.00 Van Groen / after party

14 lipca / niedziela

Spływ kajakowy z Mostu Kultury

#1c

Zapraszamy na spływ kajakowy Bystrzycą z Mostu Kultury. Meta w Jakubowicach Murowanych. Wszyscy uczestnicy spływu zostaną po ok. dwóch godzinach wycieczki odebrani i przywiezieni z powrotem na Most.

Bystrzyca – odcinek rzeki opuszczający Lublin charakteryzuje się dziką przyrodą i różnorodnością pięknych krajobrazów. Wybierając spływ z mostu M. Lutosławskiego – Jakubowice, musimy być przygotowani na liczne przeszkody w postaci powalonych drzew. Na danym fragmencie trasy rzeka silnie meandruje i daje okazje do sprawdzenia naszych umiejętności kajakarskich.
Cena 20 zł od osoby.
Prosimy zgłaszać się drogą mailowa lub telefonicznie – lub osobiście zapisywać się na listę na Moście:
biuro@dwazywioly.pl
tel. 501 352 777

14.00 Letnia czytelnia Krytyki Politycznej / spotkanie z książką

18 lipca / czwartek

18.30 Improv Teatr „No Potatoes” / teatr improwizacji
20.00 Studnia w plenerze / spotkanie
21.00 Euroshorts Lato 2013 / kino
Seans nr 2: Dookoła świata z Euroshorts

19 lipca / piątek

21.00 Naczynia / koncert
Zespół Naczynia powstał w 1999 roku, jego nazwa pochodzi z filmu Jima Jarmusha "Noc na ziemi". Grupa ma na swoim koncie koncerty w całym kraju, jak i za granicą (Węgry, Ukraina) W 2006 roku kultowe wydawnictwo OBUH records wydało debiutancką płytę formacji "Naczynia zespołem". Materiał ten został nagrany w studiu "Rogalów Analogowy", na sprzęcie z epoki. Płyta tego nadwiślańskiego zespołu prezentuje sporą dawkę nieokrzesanego, "młodzieńczego" uroku. Znajdziemy na niej szerokie spektrum muzyczne, od piosenki, powiedzmy nowo-falowo-rockowej, przez nie pozbawione humoru garażowo-progresywne peregrynacje, po gitarowo-psychodeliczną czaderkę okraszoną saksofonem. Zespól Naczynia stworzył nowe instrumentacje do filmów animowanych "Dom" W. Borowczyka i J. Lenicy z 1958 i „Labirynt” J. Lenicy z roku 1962, które wykonuje na żywo podczas projekcji.
23.00 Słabi Prezenterzy / after party

20 lipca / sobota

21.00 Crab Invasion / koncert
Crab Invasion to wyjątkowy wykonawca na polskiej scenie niezależnej – oprócz niewymuszonej, bezpretensjonalnej energii i luzu, wyróżniają się niezwykłą dbałością o melodie i niebanalnym podejściem do harmonii. Popkulturowa otwartość połączona z analitycznym zacięciem owocuje kolorową mozaiką motywów odnoszących się do najróżniejszych gatunków muzyki popularnej. Zespół zagrał w ubiegłym roku na festiwalach Heineken, Open’er Festival i Męskim Graniu, zwyciężył również w konkursie organizowanym przez portal T-Mobile Music "Zrób Głośniej przed OFF Festival", którego stawką był występ na Scenie Leśnej T-Mobile podczas katowickiej imprezy. Przez jurorów eliminacji formacja została okrzyknięta "najlepszym polskim zespołem rockowym bez płyty". Jak dotąd "Kraby" mają na koncie niezwykle entuzjastycznie przyjętą EPkę "Extend Your Life" (2010) i single "Lesson 01/ Margin of Order" (2011), „Caps” (2012) oraz „Dart” (2013), które wielokrotnie pojawiały się w rocznych blogowych zestawieniach najlepszych polskich utworów. Aktualnie grupa pracuje nad debiutanckim albumem.
23.00 James Lazur, Tata Mykazały, Peterson / after party

21 lipca / niedziela

20.00 Filmowe Podlasie Atakuje / kino
Filmowe Podlasie Atakuje! to inicjatywa służąca popularyzacji wszelkich odmian kina niezależnego z północno-wschodniej Polski. Akcja narodziła się w 2003 roku w głowach podlaskich filmowców amatorów oraz pracowników działu filmowego Białostockiego Ośrodka Kultury. Powstała na Podlasiu – w miejscu styku wielu kultur i religii, krainy artystów, żubrów, dziewiczej przyrody i jedynego w swoim rodzaju potencjału, którego ujście znajduje wyraz w oryginalnych działaniach twórczych. Akcja to swoiste "filmowo – artystyczne wrota" łączące wszystko to, co najlepsze w Europie Wschodniej, z najlepszymi pierwiastkami Europy Zachodniej!
Filmowe Podlasie Atakuje! to unikalne lokalne działanie, które rozmach i sukces zawdzięcza miejscowej energii oraz wrodzonemu… poczuciu humoru. W ramach akcji swoje filmy prezentują m.in.: poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści plastycy, wykładowcy szkół wyższych oraz nieskażeni komercyjnym podejściem do kina – filmowcy niezależni.

25 lipca / czwartek

20.00 Studnia w plenerze / spotkanie
21.00 Euroshorts Lato 2013 / kino
Seans nr 3: Miasto Krótkich Filmów

26 lipca / piątek

21.00 Bob van Beton / koncert
Bob van Beton [Kraków/Lublin] – duet grający muzykę improwizowaną, porusza się głównie po rejonach kontemplacyjno-ambientowych pejzaży. Tomasz Młynarski – gitara/elektronika Maciej Połynko – gitara/elektronika.

23.00 I love drum’n’bass / after party
Cykl imprez poświęcony muzyce Drum and Bass. Pierwsza impreza cyklu I LOVE DRUM 'N BASS odbyła się 8 stycznia 2011 roku. Gospodarzami cyklu są dje: BETEL, PIETER, QHR, TOMAS. Głównym celem naszego imprezowego cyklu jest zarażanie muzyką z gatunku dramu i bassu wszystkich tych, którzy jakimś cudem na nią jeszcze nie natrafili. Dla Waszych uszu na każdej imprezie mamy serie nowości, a także sporo klasycznych tracków nie każdemu zasłyszanych. Dopełnieniem całości są autorskie produkcje załoganta Betela. Z imprezy na imprezę powiększa się grono słuchaczy, zabawowiczów i wszystkich tych, którzy kochają muzykę drum and bass tak jak my. Można rzec, że staliśmy się jedną wielką rodziną bawiącą się razem przy połamanych dźwiękach.

27 lipca / sobota

21.00 Berlinska Dróha / Čorna Kruswa / koncert
Berlinska Droha
Zespół, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Berlina. Został założony w 2007 roku przez Paula i Utę. Oboje pochodzą z Łużyc: dlatego też w nazwie, jak i w tekstach wykorzystują język serbołużycki. Styl ich muzyki określić można jako folk-alternatywa-kabaret (sami twórcy określają go mianem anty-folku). Ich utwory charakteryzują się dużą ekspresją i wykorzystaniem słowiańskich melodii we współczesnej aranżacji. W tekstach wyrażają swoje anarchistyczne poglądy; krytykują w nich konsumpcjonizm i próby klasyfikacji ludzi, stereotypizację życia. Poza serbołużyckim, Berlińska Dróha śpiewa po niemiecku, francusku i angielsku.

Čorna Kruswa
Muzyczni wędrowcy po przestrzeniach geograficznych i muzycznych. W wyrazistych rock-balladach przekazują swoje odczuwanie świata, który ich otacza, a jednocześnie zmieniają go na lepsze przez przekazywanie pozytywnego przesłania ludziom przychodzącym na ich koncerty.
23.00 Senhor Efebo / after party

designed by know-line.pl