Most Kultury / Wirydarz / Muszla Koncertowa – kto zagra w ten weekend?

Data dodania: 16 lipiec 2015

[b]17.07 / piątekpink freud

#1L godz. 20.00 / Most Kultury / wstęp wolny
Crab Invasion[/b]
Niecodzienne zjawisko na polskiej scenie indie. Ich zamiłowanie do ciekawych progresji akordów i groove’u, który porusza nogi to tańca, owocuje niebanalnymi piosenkami, które wchodzą do głowy i nie chcą z niej wyjść.
[b]ParaVan[/b]
Lubelski zespół z gatunku rocka alternatywnego. Tworzą go: Paweł Kacperczyk (perkusja), Maciek Kacperczyk (gitara, wokal), Przemek Stefański (gitara basowa) i Mikołaj Gwozda (gitara). Grają razem od 2012 r. Ich pierwszy singiel „Black Milk” miał premierę na antenie radiowej Trójki w „Offensywie” Piotra Stelmacha.

[b]godz. 21.00 / Wirydarz / bilet: 20 zł
Pink Freud[/b]
Założony w 1998 r. to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Zespół przyczynił się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Twórczość zespołu wychodzi daleko poza kanony tradycyjnej formy improwizacji i pomimo klasycznego instrumentarium wzbogaconego o najnowsze muzyczne narzędzia elektroniczne ociera się o różne style, od punkrocka i rocka, poprzez drum’n’bass, jungle i dub, aż po eksperymentalną muzykę elektroniczną. Afterparty zapewni Envee i Jan Michalec.

[b]18.07 / sobotaniklinska

#2L godz. 20.00 / Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim / wstęp wolny
Maria Niklińska – koncert[/b]
Niebanalna i charyzmatyczna artystka, znana z wielu ról filmowych, serialowych i teatralnych. Podczas koncertu zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty zatytułowanej „Maria”, którą wchodzi na muzyczny rynek. Charakterystyczny głos i emocjonalne teksty to coś, co z pewnością zainteresuje najbardziej wymagających słuchaczy. Wokalistka buduje swój muzyczny świat, łącząc dynamiczny electro-pop z elementami rocka, akustycznym brzmieniem i retro soulem.

[b]godz. 20.00 / Most Kultury / wstęp wolny
Czarne Lwy z Przedmieścia – potańcówka[/b]
Repertuar grupy obejmuje przekrój światowej muzyki tanecznej, sięgający początków XX w., aż po lata 80., utrzymany m.in. w takich rytmach jak: swing, latin, tango, walc. Zespół posiada unikatowe brzmienie minionej „epoki”.

[b]godz. 21.00 / Wirydarz / wstęp wolny
Słabi Prezenterzy[/b]
DJ-ski kolektyw z Lublina. Fani muzyki, zwłaszcza z winyli. Nie stronią też od zacnych CD, a nawet kaset. W swoich setach mieszają gatunki, wędrując od funku, poprzez soul, jazz, nie unikając wędrówek w stronę elektroniki czy punka. Oprócz setów tanecznych bardzo chętnie prezentują jazz.

[b]19.07 / niedzieladream girls

godz. 18.00 / Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim / wstęp wolny
#3L Dream Girls & Black Pepper[/b]
Muzyczna podróż do lat 50. i 60. Dzięki grupom Dream Girls i Black Pepper możemy poczuć smak muzyki tamtych lat: pełnej miodowej słodyczy, połączonej z odrobiną pikantnego, rozgrzewającego imbiru, okraszonej nutą gorącej czekolady. To wyjątkowe muzyczne połączenie obu składów niczym machina czasu przeniesie słuchaczy w klimat kobiecego, trochę frywolnego i niezwykle zmysłowego pin-up’u.

designed by net-line.pl